אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

עודף משקל ומדרסים

עודף משקל ומדרסים

מדרסים הם למעשה מצע בריאותי ואורתופדי לכף הרגל. המדרסים מאפשרים לפיזור נכון של משקל הגוף לכל האורך של כפות הרגליים. כך למעשה הלחץ שמופעל על כף הרגל מתפזר באופן שווה, ומפחית משמעותית את העומס ומעניק יציבה נוחה ומונע כאבים בכל מיני חלקים בגוף.

עודף משקל

במצב של עודף משקל אצל אדם, מדרסים עשויים למנוע אצלו הרבה בעיות. המשקל של כל הגוף מונח על כפות הרגליים, כשאדם שמן מאוד המשקל שלו הוא מעמסה עצומה לכפות הרגליים. בעזרת מדרסים  לעודף משקל הוא מפזר את המשקל על כל אזור כפות הרגליים ומאפשר להם תמיכה רבה יותר ומונע פציעות והדרדרות של המצב. עודף משקל יכול להזיק לגב התחתון, לגב העליון, לצוואר ולכל המפרקים בגוף. המדרסים משפרים מאוד את היציבה ומאפשרים הליכה יותר נכונה כשכל המשקל של הגוף מתפזר ולא מייצר עומס רב על כפות הרגליים.

איכות חיים

סיבה נוספת שמומלץ להשתמש במדרסים היא מניעה של פציעות שיכולות להוות סכנה לכף הרגל. הרבה אנשים היום מבינים את האיכויות של מדרסים ומשתמשים במדרסים שהותאמו להם באופן אישי. כך הם מסייעים לעצמם לשמור על איכות החיים ועל הבריאות שלהם. לדוגמא, אנשים שהם סוכרתיים, ושהסוכר אצלם לא מאוזן ונוטים להתעלם ממצב כפות הרגליים, עשויים להגיע למצב של  קטיעת רגל, הם מחויבים להשתמש במדרסים לחולי סכרת. גם ספורטאים שמאמצים את הגוף ומפעילים הרבה לחץ ועומס על כף הרגל- אצנים, שחקני כדורגל, רכיבה ועוד. ספורטאים אלה חייבים לקבל תמיכה  מקסימלית לכף הרגל ולעשות שימוש במדרסים. גם אנשים רגילים שנוהגים לעבוד הרבה או להתהלך הרבה במהלך היום, מומלץ שירכשו מדרסים. כמו כן, נשים בהריון שמשקל הגוף שלהם גדל מאוד ויצור לחץ רב על כפות רגליים.

בעיות נפוצות בכף הרגל

אחת הבעיות הנפוצות שבהם מומלץ לאדם לרכוש מדרסים, היא פלטפוס שזה אומר רגל שטוחה. באזור שבו אמור להיות קשת ולבלום זעזועים הרגל במצע מאוזן על הקרקע ולא מאפשרת בלימה. כמו כן, מצב הפוך בה כף הרגל עם קשת גבוהה מדיי, זה גם מצב שמומלץ לרכוש מדרסים לפלטפוס, בעזרתם העומס על הרגל יתפזר ולא יתמקד רק באזור עקב או באצבעות.

מתי מתחילים להרגיש שיפור?

מדרסים טובים עשויים להשפיע בטווח זמן של שלושים יום, לוקח לגוף מעט זמן על מנת להרגיש שיפור ולאזן את היציבה ולאפשר לכל האיברים של הגוף להגיע למנח הנכון, רק אז הגוף מתחיל להראות סימנים של נוחות ושיפור.