אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מדרסים לפלטפוס

פלטפוס היא אחת התופעות השכיחות הגורמות לכאבים בכף הרגל. מדובר על מצב שבו הקשת האורכית של כף הרגל המקשרת בין העקב ובסיסי אינה קיימת או לחלופין אינה מתפקדת בסיטואציות שונות. ישנם סוגים שונים של פלאטפוס, כלומר דרגות חומרה שונות,  מדרסים לפלטפוס מהווים את הפתרון הטוב ביותר למיגור הכאבים.

למידע נוסף
מדרסים לפלטפוס

כיצד בנוי המדרס

דגם:F-LINE
זהו מדרס מותאם אישית לפי מידת גבס שבנוי מכמה שכבות שונות בעולות דחיסות שונה ועובי שונה
המידות נלקחות ללא נשיאת משקל(תחבושות גבס)
מטרת המדרסים"לתקן את הקריסה" ולהוריד לחץ מהכפות רגלים,גב,ברכיים
איסוף נתונים על ידי מעבדת הליכה דינמית וסטטית על ידי אורטוטיסט

לחצו למידע אודות שכבות המדרס
חזרה לתיאור
שכבה כחולה-פולימר בעל דחיסות גבוהה

זהו פולימר שסופג אנרגיה שאחרי על תמיכת המדרס רמת שחיקה "30 שור"

שכבה צהובה-פולימר

זהו פולימר שסופג אנרגיה שאחרי על תמיכת המדרס רמת שחיקה "25 שור"

שכבה אדומה-פולימר

תפקיד השכבה האדומה היא לתת תמיכה חזקה לגוף המדרס רמת שחיקה גבוהה
"50" שור

מולטיפורם

זהו חומר שמשולב EVA עם פולימר השילוב על 2 המרכיבים נותן ספיגת זעוזעים גבוהה בעל זיכרון החזרת אנרגיה גבוהה בזמן ריצה והיא השכבה הראשונה שמותחים על מודל הגבס עובי 5ML

ציפוי פלסטיזוט כולל ppt

זהו ציפוי שמורכב מ-2 סוגי חומרים שונים האחד בעל זיכרון של 100 אחוז
והציפוי השני משמש כהגנה על הציפוי הראשון והדריכה מאוד נעימה
הציפוי אנטיבקטראלי נושם

לפרטים

צור קשר

  מהו פלאטפוס?

  בכל כף רגל קיימת קשת אורכית שתפקידה לחבר בין האצבעות לעקב וכך להעניק לרגל גמישות, לבלום זעזועים ולחלק את העומסים על כף הרגע בצורה מאוזנת ונכונה. אם נניח את כף הרגל על משטח חלק, נוכל לחוש באצבעות את השקע המדובר. אך כאמור, ישנם אנשים שאצלם הקשת אינה קיימת או שאינה מתפקדת ושמו של מקרה זה הוא פלאטפוס (רגל שטוחה בגרמנית). התוצאה של פלאטפוס הוא דריכה על כל כף הרגל שעשויה לגרום לכאבים שונים בגוף ומכאן נובע הצורך בייצור מדרסים לפלטפוס בהתאמה אישית לכף הרגל.

  הסוגים העיקריים של פלאטפוס

  ישנם שני סוגים עיקריים של פלאטפוס – קשיח וגמיש. פלטפוס קשיח הוא מצב שלמטופל אין כלל קשת אורכית בכף הרגל, אלא כאשר הרגל מונחת על שטח ישר אין מרווח בשקע שבין העקב ואצבעות.

  במצב זה חייבים להזמין מדרסים לפלטפוס המותאמים אישית לרגלו של המטופל. פלאטפוס קשיח נחשב לקשה ביותר, והוא יכול להופיע אצל ילדים שרגליהם טרם התפתחו. לעומת זאת, פלטפוס גמיש הוא מצב שבו נמצאת קשת אורכית, אך בעת דריכה על משטח קשה היא קורסת וגורמת לכאבים. במקרים מסוימים, פלאטפוס גמיש גורם להליכה לא נכונה ולבעיות רפואיות שעלולות לצוץ בעתיד.  סוגים שונים של מדרסים לפלטפוס לרגל שטוחה

  במקרה של פלאטפוס, דריכה על כל כף הרגע עשויה להוביל לכאבים, תלוי כמובן בחומרת המצב. ישנו פלאטפוס הנחשב קל וכמעט שאינו מפריע לשגרת היום יום, וישנם מקרים חמורים הגורמים לכאבים עזים. אולם, מקרים חמורים עשויים להשפיע על איברים נוספים בגוף, כיוון שהכאב מקרין לאזורים שונים בגוף ומשפיע על תפקודן של הברכיים, האגן, הירכיים, ובמקרים מסוימים גם על הגב והצוואר.

  מלבד הכאבים הללו, ישנן פגיעות שיכולות להיגרם בעקבות פלאטפוס כמו שברי מאמץ, דלקות, הופעת דורבן, הלוקס ולגוס, כאבי גב כרוניים וכאבים נוספים. כדי למגר את הכאב והתופעות השונות של פלאטפוס מקלות ועד חמורות, מומלץ לרכוש מדרסים קשיחים לפלאטפוס, או מדרסים גמישים לפלטפוס על פי סוג הבעיה. התאמת המדרסים חייבת להיות באופן אישי לכל מטופל, על פי חומרת הפלאטפוס, על פי גילו, גודל רגליו וכו'.

  כידוע, כיום אין כל טיפול רפואי לפלאטפוס, הרי מגלים אותו רק לאחר הופעת הכאבים ואין כל דרך למנוע אותו בראש. רק מדרסים לפלטפוס שמותאמים באופן אישי לרגלו של המטופל יכולים להוות תחליף לקשת האורכית הטבעית, ולבצע את התפקידים המוטלים עליה, כגון חלוקה נכונה של העומסים על כף הרגל, בלימת זעזועים ועוד. למעשה, המדרסים מייצרים קשת וכך נמנעים מעומס יתר על כף הרגל הגורם לכאבים.

  חברת אורלי אורתופדיה מתמחה בהתאמה אישית וייצור מדרסים לפלטפוס ומדרסים קשיחים וגמישים. החברה מייצרת מדרסים בסדנה אשר בבעלותה, ומעניקה ליווי אישי של טכנאי מוסמך המתאים לכל מטופל את המדרסים בהתאם לחומרת הפלאטפוס.

  כדי שתיהנו משקט נפשי, החברה מעניקה אחריות מלאה לשנתיים על כלל המדרסים, ובנוסף מציעה מעקב כל 3-4 חודשים לבדיקת המדרסים ותיקונם בעת הצורך.