אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ

מדרסים

מדרסים הינם חיוניים לבריאות כפות הרגליים. לחלקם הם מוכרים מטעמי נוחות, בריאות או כמדרסים לספורטאים העוסקים בענפי ספורט שונים. התפקיד של מדרס הוא לתאם בין הנעליים לבין כף הרגל באופן מדויק, ובהתאם לכאב או לבעיה הקיימת. ישנם סוגים רבים ושונים של מדרסים אורתופדיים, במאמר זה נסקור כמה מהם ונסביר על החשיבות שלהם, על אופן קנייתם ועל מה חשוב לשים דגש בתהליך רכישתם.

חברת אורלי אורתופדיה מתמחה בהתאמה וייצור מגוון סוגי מדרסים בהתאמה אישית. החברה עוסקת בתחום מעל 70 שנה (דור שלישי), בעלת הסמכת 'טכנאי מטעם משרד הבריאות' ומעניקה ליווי אישי לכל לקוח. לקוחות החברה ייהנו מליווי צמוד לאורך כל התהליך הניתן על ידי טכנאי מוסמך המתאים ללקוח מדרס אורטופדי ומייצר אותו בסדנה אשר בבעלות החברה.

מדרסים אורתופדיים

כיצד המדרס בנוי

דגם:A-LINE
זהו מדרס מותאם אישית לפי מידת גבס שבנוי מכמה שכבות שונות בעולות דחיסות שונה ועובי שונה
המידות נלקחות ללא נשיאת משקל(תחבושות גבס)
איסוף נתונים על ידי מעבדת הליכה דינמית וסטטית על ידי אורטוטיסט

לחצו למידע אודות שכבות המדרס
חזרה לתיאור
מדרסים לספורטאים
סופג זעזועים הטוב בעולם-XRD

זהו חומר מיוחד בעל תכונות מיוחדות של ספיגת זעזועים והחזרת אנרגיה מלאה בזמן הליכה
מושתל באזור העקב
בעובי של 9ML

פולימר בעל דחיסות בינונית

זהו פולימר בעל דחיסות בינונית "30" שור
שמשמת לספיגת הלחצים בזמן הליכה

פולימר בעל דחיסות גבוהה

זהו פולימר בעל דחיסות גבוהה "50" שור משמש כגוף המדרס על מנת לתת תמיכה בזמן הריצה

סופג זעזועים הטוב בעולם-XRD

זהו חומר מיוחד בעל תכונות מיוחדות של ספיגת זעזועים והחזרת אנרגיה מלאה בזמן ריצה מושתל באזור הכריות של כף הרגל בעובי של 12ML

מולטיפורם

זהו חומר שמשולב EVA עם פולימר השילוב על 2 המרכיבים נותן ספיגת זעוזעים גבוהה בעל זיכרון החזרת אנרגיה גבוהה בזמן ריצה והיא השכבה הראשונה שמותחים על מודל הגבס עובי 5ML

ציפוי PPT

זהו ציפוי סילקון בעל זיכרון של 100% בעובי 3ML והציפוי הוא אנטיבקטראלי

לפרטים

צור קשר

מי זקוק למדרסים?

ניתן לומר שכולם זקוקים למדרסים, החל מילדים בגילאים צעירים, בוגרים, מבוגרים, חיילים, ספורטאים מקצועיים או חובבנים, אנשים החולים במחלות ספציפיות. אנשים לאחר תאונה ואפילו כאלו שרוצים לשפר את איכות חייהם ולפזר את משקל הגוף באופן שווה בין כפות הרגליים. חשוב להבין כי מדרסים אורטופדיים הם טיפול מונע לבעיות רפואיות שונות כמו: כאבי ברכיים, כאבי גב, כאבי צוואר ועוד. כך גם עלינו לבדוק את כפות הרגליים מבעוד מועד ולא להמתין לכאבים.

איך לבחור מדרסים אורתופדיים?

בכדי לבצע בחירת מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית מותאמים לצרכים שלכם, בין אם עבור שילוב יחד עם נעליים אורטופדיות ובין אם לשילוב עם נעליים רגילות או מדרס לפי מידה, חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום. בשלב הראשון, אם אתם חשים בכאבי רגליים שונים או שאתם רוצים להקדים תרופה למכה ולרכוש מדרסים אורטופדיים, כדאי מאוד לגשת להתייעצות עם אורטופד מומחה. רופא אורטופד יוכל לאבחן האם ישנן בעיות רפואיות שונות בכפות הרגליים מהן אתם סובלים, ויוכל לבדוק כיצד ניתן לטפל בבעיות הללו בצורה הטובה ביותר. בנוסף, הוא יעניק לכם חוות דעת מקצועית אשר כוללת דגשים חשובים אותם עליכם להעביר אל המומחה שיכין עבורכם מדרסים בהתאמה אישית.

מדרסים בהתאמה אישית לכל מטופל

חשוב להבין: מדרסי מדף אינם פותרים בעיות! בכל חנות אורטופדיה מדרסים צריכים להיות מותאמים באופן אישי לכל מטופל. כידוע, לכל אחד מאיתנו יש מבנה כף רגל שונה, ויתרה מזאת, גם כפות הרגליים שלנו אינן זהות זו לזו, ולכן התאמת מדרס אורטופדי חייבת להיות אישית. ההתאמה צריכה להיות על פי סוג הבעיה שבגינה אנו זקוקים למדרסים כגון: בעיה בריאותית, מניעת בעיות לספורטאים וכו'.

חברת אורלי אורתופדיה מתמחה בייצור מדרסים בהתאמה אישית ומציעה מבחר סוגי מדרסים שונים בהתאם לכף הרגל של המטופל. החברה מייצרת מדרסים מחומרים אנטי בקטריאליים המיובאים מאנגליה. חומרים אלה עמידים בכל התקנים, נושמים, בעלי זיכרון גבוה ומחזיקים כשנתיים. החברה מעניקה שנתיים אחריות ומעקב כל 3-4 חודשים לבדיקת המדרס ותיקונו בעת הצורך – כל זה באותו המחיר.

כיצד מדרסים מסייעים לשיפור איכות החיים?

תפקידם של מדרסים הינו להביא להתאמה מושלמת ככל שניתן בין כף רגלו של המשתמש לבין הנעל עצמה. לרוב הם יהיו עשויים מחומרים שונים ומתרכובות מיוחדות אשר ירפדו את הנעל בצורה כזו כדי שהשתיים יעטפו את הרגל בצורה הוליסטית ובריאה ככל שניתן.

כמעט כל אחד מאתנו זקוק ביודעין או שלא לתמיכה נוספת בכף הרגל בכל צעד ושעל. מכיוון שאין כף רגל אחת דומה לאחרת רבים הם סוגי מדרסים אורטופדיים אשר מיוצרים עבור האוכלוסיה. לרוב אנשים אשר סובלים מפתולוגיות שונות ייאלצו להיעזר בשימוש במדרסים באופן תדיר. כדי לדעת איזה מדרס יתאים להם ביותר יצטרכו הם לעבור סדרת בדיקות ע"י מומחים אשר יוכלו לקבוע מה יהיו מרכיבי המדרס, מה יהיו תכונותיהם הדומיננטיות ולאיזה מטרות ישמשו.

כדי לייצר מדרסים אורתופדיים המותאמים אישית יש לקחת בחשבון כמה מרכיבים עיקריים הקשורים לתכונותיו של האדם. למשל, מה מבנה הרגל שתשתמש בייצור מדרס אורתופדי? האם האדם עוסק במקצוע ספציפי הגורם לו לדרוך יותר על הרגל או ללחוץ על מקומות מסוימים בכף הרגל המועדים לרגישות יתר? כמו כן מה יהיה משקל גופו? וכו'. לפיכך, מתן מענה מקצועי מפי אנשים בעלי ניסיון בתחום יוכל להוות פתח ליצירת מדרסים עבור כל אחד אשר דורש זאת.

כיום אנשים רבים מגלים את היתרונות הטמונים בבחירת מדרסים בהתאמה אישית. הם יכולים לסייע לכל אחד ליהנות מנוחות רבה יותר בכל שעות היום, בין אם זה בהליכה ממושכת, בעמידה, בנהיגה למשך זמן רב או בכל פעולה אחרת. בחירתם מבוצעת תוך התאמה לצורך הרפואי של האדם שנועל אותם, ולאחר בדיקה מקיפה של כפות הרגליים שלו ומדידה מדויקת שלהן. בצורה הזו, מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית יענו על הצרכים של האדם באופן הטוב ביותר ויסייעו לו במניעה של בעיות אורטופדיות שונות ובהתמודדות עם בעיות כאלו שכבר קיימות אצלו.

קיימים מגוון סוגי מדרסים אורטופדיים

מדרסי לייף סטייל

מדרסי לייף סטייל מיוצרים לטובת נוחות, ופחות כצורך רפואי. לדוגמה, מדרסים אלה יתאימו לאנשים העומדים שעות רבות על רגליהם בעבודה, לנשים המעוניינות לנעול נעלי עקב, לצורך נעלי עבודה ולצורכי נוחות. תפקיד המדרסים הללו לבצע פילוג לחצים על הרגליים, לתקן את מנח כף הרגל בנעליים וכך להשפיע על ההליכה ויציבות המפרקים. דבר נוסף, מדרסי לייף סטייל משפרים את היציבה וממלאים חלקים שאינם נתמכים על ידי הנעליים וכך מסייעים לאנשים העומדים שעות רבות על הרגליים.

מדרסים רפואיים

מדרסים רפואיים נועדו לצרכים רפואיים שונים והם בגדר חובה לאנשים הסובלים מכאבים או מבעיות בריאותיות שונות. לדוגמה, לאנשים החולים בסכרת, לאנשים הסובלים מפצעי לחץ ברגליים, כתוצאה מדורבן, יבלת שמציקה ועוד. מדרסים אלה לרוב מומלצים על ידי רופאים והם מסייעים רבות בהקלת הכאב ושיפור היציבה.

מלבד זאת, בסוגים של מדרסים רפואיים ניתן למנות גם מדרסים לפלאטפוס. בשל פתולוגיה כלשהי, הקשת האורכית של כף הרגל האחראית על היציבה שלנו איננה מתפתחת וכף הרגל נותרת שטוחה, מה שיוביל למצב של פלאטפוס בכף הרגל.

הנחות למבוטחי קופות החולים

אורלי אורטופדיה מעניקה שירותים למבוטחי קופות החולים וחברות הביטוח השונות, לנפגעי משרד הביטחון ולחברי קופת חולים מאוחדת, מכבי, כללית מושלם ולאומית.

מדרסי ספורט הינם מדרסים מומלצים לכל ענפי הספורט. ידוע כי ספורטאים עומדים/משחקים שעות רבות, ולכן עליהם להתאים מדרס על פי סוג הספורט בו הם עוסקים. הסיבה לשוני בין המדרסים לבין סוג הספורט היא ברורה, הרי כל סוג ספורט עוסק בפעילות שונה. סוג אחד יכול להיות ריצה בקו ישר, סוג שני יכלול תנועות חדות, עצירות, ניתור וכו'.

אם כך, כל פעילות ספורטיבית דורשת התאמה אישית של מדרסים אורתופדיים הכוללת התאמת הפיתוחים והחומרים מהם עשויים המדרסים. דבר נוסף שיכול להשפיע על בחירת מדרסים לספורטאים הוא משקל הגוף של הספורטאי. כך למשל שחקן כדורסל גבוה ובעל מסת שריר גבוהה קופץ לגובה, ולכן הוא יזדקק למדרסים שונים משחקן כדורגל או משחקן טניס.

תהליך התאמת המדרס

לפני שמחליטים לאיזה מדרס זקוק המטופל יש צורך לעשות אבחון לכף הרגל.

הלקוח מגיע למעבדה ומתחלים בתהליך האבחון.

שלב א'

מתחילים לבדוק את טווחי התנועה של כף הרגל.

שלב ב'

שלב נשיאת המשקל, אם המומחה רואה שהרצועות עובדות כראוי עוברים לשלב של מעבדת ההליכה.

שלב ג'

מעבדת ההליכה – בודקים את ההליכה של המטופל במצב דינמי, איך ההליכה של המטופל משתלבת עם אזורי הלחץ ועם אזורי החישה.

שלב ד' 

מנתחים את צורת ההליכה של המטופל. בודקים את גלגול ההליכה של המטופל ואת אזורי הלחץ בזמן ההליכה.

שלב ה' 

המומחה מנתח את הנתונים שאסף ומתחיל בתהליך לקיחת המידות ובניית המדרס.

שלב ו'

תהליך ייצור המדרס לפי מידת גבס, לאחר מעבדת ההליכה הולכים לסדנא כדי לקחת מידות, עוברים לחדר היציקה ומתחילים בתהליך ייצור של המדרס.

אורלי אורתופדיה מייבאת את החומרים הכי טובים שיש מאנגליה, הפולימרים עומדים בתקנים הכי מחמירים שיש בתקנים האירופאים נגד שחיקה, אנטי בקטריאליים. עם החומרים האלה אנחנו מייצרים את המדרס במעבדה שלנו. אנו מתחייבים כי המדרס יהיה מותאם באופן מדויק לכף הרגל לפי מידת גבס אישית.