אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

כל מה שצריך לדעת על מדרסים לפלטפוס

כל מה שצריך לדעת על מדרסים לפלטפוס

מדרסים לכף רגל שטוחה יכולים לייצר מחדש את הקשת אשר נעלמה בפלטפוס. בניית מדרסים לפלטפוס מחייבת מומחיות ויכולת לייצר מדרס התואם באופן מושלם לכף הרגל שלנו.

פלטפוס הוא למעשה שינוי והשטחה של הקשת בכף הרגל. הבדיקה הפשוטה ביותר לפלטפוס היא לנסות תוך כדי עמידה על הרגל להחדיר עיפרון פשוט בינה לבין הרצפה. אם העיפרון איננו יכול לעבור, כף הרגל ככל הנראה שטוחה. קיימים מבדקים מתקדמים יותר לפלטפוס ברמת וודאות גבוהה בהרבה, אשר יוכלו להבדיל בין סוגי פלטפוס, יגדירו את הרמה שלו ויקבעו האם נדרש טיפול. פלטפוס הוא תופעה אשר מחייבת טיפול. יש נטייה לסובלים מפלטפוס לזלזל בכך, ולהזניח את הטיפול בו. מדובר בטעות חמורה. גם אם התפקוד של כף הרגל שלכם נראה לכם תקין, יתכן מאוד והכאבים באים לידי ביטוי במקום אחר. התנועה שלנו היא שרשרת המערבת מספר גדול של מפרקים, רצועות ושרירים. חוליה חלשה כמו כף הרגל יכולה לפגוע ביכולת ספיגת הזעזועים והתנועה התקינה של הגוף, וליצור נזק וכאבים כרוניים בגב, בברכיים ועוד. לכן, חשוב מאוד לטפל בפלטפוס, כדי למנוע נזק ארוך טווח.

מדרסים לפלטפוס יכולים לסייע לפתור את הבעיה

מדרסים לכף רגל שטוחה יכולים לייצר מחדש את הקשת אשר נעלמה בפלטפוס. בניית מדרסים לפלטפוס מחייבת מומחיות ויכולת לייצר מדרס התואם באופן מושלם לכף הרגל שלנו, לסוג וכמות הפעילות הגופנית אשר אנו מבצעים ואפילו לנעליים שבחרנו. חשוב מאוד שהמדרסים יתאימו לנו ולפלטפוס שלנו בצורה מושלמת, מאחר ואם לא הם עלולים לייצר נזק נוסף, ולגרום ליציבה לא נכונה שתחמיר את הפגיעה השלדית. סוגי מדרסים הנפוצים כוללים בין השאר:

מדרסים גמישים לפלטפוס

ישנו בלבול לעיתים בנוגע להבדל בין מדרסים גמישים לפלטפוס גמיש. פלטפוס גמיש הוא תופעה פיזיולוגית אשר יכולה להיות תקינה, אשר כוללת השטחה לא קבוע של הקשת בכף הרגל, והיא לרוב דו צדדית. בנוסף הם עשויים מחומרים מתקדמים, אשר היתרון שלהם נובע מכך שניתן להתאים אותם לשינוי במצב כף הרגל לאורך הטיפול כולו.

מדרסים קשיחים לפלטפוס

אנשים הסובלים מפלטפוס זמן ממושך, ושהתנסו בשיטות טיפול שונות, יתכן מאוד שיעדיפו מדרסים קשיחים לפלטפוס. מדובר במדרסים חזקים יותר וגמישים פחות, אשר יתנו מענה טוב יותר לאנשים אשר לא רוצים לחזור לטיפול ועדכון קבוע של המדרס שלהם. ניתן בהחלט לשלב את המדרסים בשלל סוגי נעלים, אך התחושה והשימוש בהם עלולים להיפגם בשל כך.

חשוב לבחור במדרסים מתקדמים

קריטי להבין שהטיפול במדרסים לפלטפוס איננו מיועד לתיקון מלא של הבעיה, ולהחזרה של כף הרגל למנח תקין באופן קבוע. מדובר למעשה בטיפול מונע, אשר מכריח את כף הרגל להיות במנח נכון, ועל ידי כך משפר את כלל היציבה ואת פעולת שלד הגוף. הבחירה במדרסים עשויה להיות קשה, והמחיר עלול להיות לא זול. עם זאת, חשוב מאוד לבחור במדרסים מתקדמים, אשר תוכלו להפיק מהם את התוצאות האידיאליות. הכנת מדרסים היא תחום מורכב. כאשר חנות מדרסים מייצרת מדרסים, היא לוקחת בחשבון את המידע אשר התקבל מהאורתופד שלכם, את המבנה האישי של כפות הרגליים, את אופי הבעיה, את אורך החיים שלכם וסוג הפעילות אותה אתם מבצעים, הנעלים שאתם נוהגים ללבוש ועוד. שיכלול של כלל המידע הזה לידי מוצר אחד מוגמר ואיכותי מחייב ניסיון, ידע ויכולת טכנולוגית מתקדמת.