אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מדוע חיילים צריכים מדרסים?

מדוע חיילים צריכים מדרסים?

הרצון של חייל לתרום למדינה ולהשתלב בצורה מלאה בחייל בו הוא נמצא, עלול לגרום לו להזניח את הבריאות שלו. התחומים המוזנחים ביותר הם תחום היגיינת הפה, ובעיות שונות הנוגעות לפגיעות שריר ושלד. אם הבעיות הללו לא יטופלו, והגוף יישמר מתוחזק, הנזק עלול להיות גדול במיוחד, ולגרום לבעיות בריאות לכל אורך החיים. חשוב מאוד לא לתת לבירוקרטיה הרפואית הצהלית לעצור את החייל מלבדוק ולטפל בכל כאב וליקוי בריאותי בו הוא חש. אחד מהתחומים המוזנחים ביותר בקרב החיילים הוא בריאות כף הרגל והיציבה השלמה שלהם. הצבא מעניק לחייל הממוצע נעליים אחידות, בלי התחשבות בשוני במבנה הרגליים, בסוג הפעילות, ובהעדפות האישיות של החייל. האחידות הצבאית עלולה לגרום לפגיעה במבנה כף הרגל, ולגרום לנזקים ארוכי טווח. אם מדובר בחיילים קרביים המבצעים הרבה פעילות גופנית, מדרסים ללוחמים יכולים להיות הפתרון האידיאלי.

מדוע חיילים צריכים מדרסים?

חיילים זקוקים למדרסים משלל סיבות וגורמים, כאשר הסיבה העיקרית היא הצורך להתאים את הנעל הצבאית האחידה אל החייל, אל מבנה הגוף שלו ואל הסגנון של הפעילות אותה הוא מבצע. חשוב מאוד להבין שהתאמת מדרס איכותי דורשת שכלול של גורמים רבים הנוגעים לבריאות של החייל, לשאיפות שלו, לכאבים היקפיים, ולנזק אורתופדי מצטבר. הסיבות העיקריות לכך שחיילים זקוקים למדרסים כוללות בין השאר:

כאבי גב תחתון

חיילים בשירות קרבי או במסלול תומכי לחימה נאלצים פעמים רבות להתמודד עם הרמת משקלים כבדים במיוחד. העומס על מערכת השלד שלהם הוא עצום, ולכן כל חולייה חלשה בשרשרת עלולה להוביל לקריסה מוחלטת. אם היציבה הבסיסית של כפות הרגל בנעל אינה מעולה, ייתכן מאוד שהחייל יתחיל לפתח נזקים בהמשך המערכת, כאשר הביטוי העיקרי יהיה בכאבי גב תחתון חמורים במיוחד. כאבי גב תחתון יכולים להיות גם לחיילים לא קרביים, פשוט בגלל אי התאמה של הנעלים הצבאיות לכף הרגל שלהם, או בגלל בעיה קודמת.

מקסום היכולת הפיזית

מדרסים לחיילים קרביים יכולים לחולל מהפך ביכולות הפיזיות של החייל. חייל הסובל מבעיות שלד הנובעות מכף הרגל יהיה איטי יותר וחלש יותר. כאשר מדובר במסלולי הכשרה מפרכים או במיונים תחרותיים מדובר בבעיה של ממש. מדרסים ללוחמים יכולים להיות ההבדל בין חייל ממוצע לחייל מעולה, ולהביא את היכולות הפיזיות למקסימום.

מניעה של שברי מאמץ

העצם של החייל נשחקת במהירות גבוהה בגלל הפעילות הגופנית, מה שעשוי לייצר שברי מאמץ. מדרסים לחיילים אשר יסייעו להעברת העומס באופן שווה בכל חלקי כף הרגל והשלד, יוכלו לצמצם את הסיכון לשברי מאמץ, ולתרום לבריאות החייל.

חשוב להתחיל עם המדרסים מוקדם ככל שאפשר

כאשר אנחנו מחפשים מדרסים לנעלים צבאיות, אחת הטעויות הנפוצות היא לחכות עד לרגע שהכאב יחריף ויהפוך לפציעה של ממש. אמנם, יותר קל לקבל הפנייה צבאית לטיפול לאחר שהבעיה התפרצה, אבל חבל מאוד לחכות. מדרסים בצבא יוכלו להפוך את השירות שלכם ליותר קל ולשפר את ההישגים שלכם בצבא. בנוסף, הם יוכלו לאפשר לכם להשתחרר ולחזור לאזרחות בריאים ושלמים, מוכנים לאתגרים הבאים של החיים כאדם בוגר, בלי שתגררו פציעה טורדנית לשארית חייכם.