אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

כיצד קונים נעלי ריצה בצורה חכמה?

כיצד קונים נעלי ריצה בצורה חכמה?

נעליים לריצה – לא צריך להיות עיתונאי ספורט או ספורטאי מקצועי בשביל לדעת שיותר ויותר אנשים קמים מהספה, נועלים נעלי ריצה ויוצאים לרוץ ברחבי הערים, פארקים, חופי ים וכן במסלולי שטח מגוונים. מספר הרצים מתעצם מדי שנה ואנחנו יכולים לראות את זה הן בכמות המרוצים ותחרויות הריצה העממיות והן בכמות המשתתפים באותם מרוצים. למען האמת, מספיק אם נגיע למסלולי ריצה מסודרים בסופי שבוע בשביל שנוכל לראות עד כמה רחבה התופעה.

מאחר וכמות האנשים אשר רצים היא גדולה מאוד, הרי שאין זה מפתיע שמספר חנויות הספורט בכלל וחנויות ריצה בפרט אשר מציעות מגוון נעליים לריצה הוא עצום. כיום יותר מאשר בעבר, מן הסתם, אפשר למצוא חברות רבות אשר מציעות נעליים בדגמים ובקולקציות שונות, מדובר על נעליים אורטופדיות שמתאימים לריצות שטח, ריצות מסלול, נעליים לריצות ארוכות (10 ק"מ ומעלה) ונעליים לריצות קצרות, נעליים שמדמות ריצות יחפות (ריצה בלי נעליים) ונעליים מרופדות ששומרות על כל חלק ברגל.

כיצד בוחרים נעליים לריצה?

לפני שנציג כמה נקודות לבחירת נעליים לריצה, חשוב להדגיש 3 נקודות שכל מי שרוצה להתחיל לרוץ צריך לדעת:
ראשית, בשביל לרכוש נעליים, חייבים למדוד אותן. אי אפשר לרכוש נעליים לריצה בלי למדוד שהן אכן טובות ונוחות.
שנית, בשלב מסוים, כשמתחילים לרוץ מרחקים עצומים, יש לקחת בחשבון, שכל 600 ק"מ לערך, צריך להחליף את הנעל, שכן הסוליה נשחקת וזה מסכן את בריאות הרגל.
שלישית, במהלך תקופת הריצה, כף הרגל גדלה, לכן רצוי לקנות חצי מידה גדולה יותר מהמידה הרגילה שלכם.

כיצד קונים נעלי ריצה?

פרמטר ראשון הוא סוג כף הרגל, עליכם לבחון בחנות האם כף הרגל שלכם צרה או רחבה ועל פי זה גם ייקבע באיזה גודל תהיה הנעל אותה תצטרכו לקנות.
פרמטר שני, מידת כף הרגל. כפי שציינו קודם לכן, רצוי לקנות חצי מידה גדולה יותר, על מנת שהנעל לא תלחץ על הרגל והיא תוכל "לשחות" בתוכה. כך יהיה יותר מקום לאצבעות של כף הרגל לזוז בנעל.
פרמטר שלישי, רצוי לבדוק את הנעל במספר מצבים. עמידה במקום, ריצה, הליכה, קפיצה. סביר להניח שבזמן הפעילות שלכם תשתמשו בנעל למצבים מגוונים ולכן עליכם להרגיש נוח בכל אחד מהמצבים כשאתם נועלים אותה.
פרמטר רביעי, תחליטו ביניכם לבין עצמכם לאיזו מטרה אתם רוכשים את הנעל, אם אתם רצים מתחילים, אז תוכלו להסתפק בנעליים שמתאימות לריצות קצרות, אם אתם כבר ותיקים בתחום, תחפשו נעליים שיתאימו לריצות ארוכות יותר, אפילו עד כדי מרתון.