אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

כיצד מטפלים בפלטפוס בזמן השירות הצבאי?

כיצד מטפלים בפלטפוס בזמן השירות הצבאי?

סובלים מפלטפוס במהלך השירות הצבאי ונדרשים להליכה או עמידה ממושכת על הרגליים? זה הזמן לדעת הכול על האפשרויות השונות העומדות לרשותכם לצורך טיפול בפלטפוס במהלך השירות הצבאי.

מהו פלטפוס?

פלטפוס (כף רגל שטוחה) הינו מונח מקצועי המיועד למטרות תיאור של בעיה רפואית במסגרתה אחת מקשתות כף הרגל (קשת אורכית), המקשרת בין עקב כף הרגל לכריות האצבעות בכף הרגל, מצויה במצב שוכב (שטוח) ולכן היא איננה מתפקדת באופן חלקי בהשוואה למצב תקין של מבנה כף הרגל.

פלטפוס ברוב המקרים היא בעיה מולדת הגורמת לשחיקת המפרקים סביב עקב כף הרגל לאורך השנים, והדבר עלול לבוא לידי ביטוי בהופעת כאבים, לרבות, כאבי גב חמורים, פצעי לחץ בכפות הרגליים ובמקרים קיצוניים גם לנכות הנגרמת כתוצאה מאיבוד גמישות כף הרגל. יחד עם זאת, חשוב לציין שפלטפוס הינו מצב רפואי שכיח (כ-15% מאוכלוסיית העולם מתמודד עימו) ונהוג לטפל בבעיה רק במקרים בהם מופיעים תסמיני כאב.

פלטפוס במהלך השירות הצבאי – טיפול באמצעות מדרסים

חייל שסובל מפלטפוס עלול להתמודד באופן תדיר עם תסמיני כאב בעיקר באזור כפות הרגליים, הברכיים והגב התחתון. במקרים אלו, קיימת חשיבות רבה להתאמת מדרסים לנעליים צבאיות או לקבלת פטור מנעילת נעליים צבאיות. כמו כן, קיימת חשיבות רבה להימנעות מכל מאמץ ממושך העלול לגרום לבעיות בכף הרגל. במידה וגם אתם טרם אובחנתם ואתם מתמודדים עם כאבים בחומרה כזו או אחרת בברכיים, בגב התחתון ובכפות הרגליים, אנו ממליצים לכם לגשת בדחיפות לרופא היחידה בה אתם משרתים לצורך קבלת הפניות לגורמי רפואה מקצועיים המתמחים בהליכי אבחון וטיפול בבעיה באמצעות מדרסים.

כיצד מתמודדים עם הכאב?

כאבים המופיעים עקב פלטפוס עלולים להיות תדירים, ממושכים ועזים במיוחד והם עלולים להופיע באזורי גוף תחתון שונים, מהצוואר והגב העליון והתחתון, דרך הברכיים ועד לקרסול הרגל וכפות הרגליים. במקרים מסוימים, הופעת הכאב והדרישה למאמץ יתר של הגוף (עמידה ממושכת, הליכה ממושכת וכו) עלולה לגרום גם להיווצרות דלקת ברצועה הארוכה (דורבן כף הרגל) שאף היא מלווה בכאבים בעקב המופיעים כאשר אתם לוחצים או דורכים על העקב.

כפי שציינו לעיל, הדרך היעילה ביותר להקלה בהתמודדות עם פלטפוס בצבא היא לרכוש מדרסים לפלטפוס בחנות אורטופדיה מקצועית. חשוב לציין שהתאמת המדרסים מיועדים גם לנעליים צבאיות וגם לנעליים נוספות אותן אתם נועלים במהלך שירותכם הצבאי. כמו כן, מומלץ להקפיד על מנוחה ממושכת והימנעות (ככל הניתן) מפעילות גופנית מאמצת, וזאת לצד טיפול תרופתי של משככי כאבים במקרים בהם מדובר בכאבים עזים ותדירים.

למידע נוסף על התאמת מדרסים לפלטפוס, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אולי אורתופדיה, מכון אורטופדי מוביל בתחומו לייצור כל סוגי המדרסים לכפות הרגליים כבר למעלה מ-70 שנה.