אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

המשמעות של התאמת מדרסים לכף הרגל

המשמעות של התאמת מדרסים לכף הרגל

הנעלים בהם אנחנו משתמשים הוכנו במפעלי ענק, כאשר המחשבה של המעצבים והיצרנים הייתה כיצד לדאוג שהנעל תהיה מתאימה לכמות גדולה ככל הניתן של אנשים. העובדה שהנעליים שלנו אינן תואמות לכף הרגל שלנו, יכולה לחולל מגוון של בעיות בריאותיות. הדרך להתאים את הנעל לכף הרגל שלנו, ולשמור על מערכת תנועתית בריאה ושלמה, היא התאמת מדרסים לכף הרגל בהתאמה אישית.

מדוע קריטי לבחור במדרסים בהתאמה אישית?

מעבר לשימוש הרגיל לשמירה על יציבה נכונה, מדרסים בהתאמה אישית יכולים לסייע בהתמודדות עם שלל תופעות בריאותיות:

מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן יוכלו לסייע למתן את השינוי המבני בכף הרגל, ולהוריד את הלחץ הנובע מהשינוי של פיזור המשקל. מדרסים מותאמים לפי מידה אישית לטיפול בדורבן יוכלו לשפר את ההרגשה במהירות, ולמנוע הדרדרות נוספת.

מדרסים לסוכרתיים

פציעות בכף הרגל הן נפוצות אצל הסובלים מסכרת, עקב ירידה בתחושה בכף הרגל, פגיעה בזרימת הדם, וקצב החלמת פצעים נמוך. מדרסים לסוכרתיים יסייעו לשמור על כף הרגל, למנוע פצעי לחץ, ולשפר את היציבה.

מדרסים לבעיות במבנה כף הרגל

מדרסים לקשת גבוהה או לפלטפוס יכולים לסייע לשמור על פיזור משקל תקין, למנוע החמרה של הבעיה, ולשמור על שגרת פעילות תקינה ורגילה. טיפול מבעוד מועד בבעיות בכף הרגל בעזרת מדרסים בהתאמה אישית יכול לחסוך כאבי גב ופרקים בעתיד.

מהן ההתאמות שעושים בעת הכנת מדרסים?

הכנת מדרסים בהתאמה אישית לפי מידה יכולה לסייע גם לאנשים ללא בעיה בריאותית חריפה. מדרסים לחיילים יכולים לסייע לסיים מסלול הכשרה ארוך, מדרסים לספורטאים יכולים לתרום לשיפור הישגים, מדרסים לנעלי עבודה יכולים לגרום לכם לחוש בנוח ולמנוע עייפות במהלך יום העבודה. ההתאמות שעושים בעת הכנת מדרסים כוללות בין השאר:

שמירה של טביעת רגל

די להתאים את המדרסים באופן מדויק לכף הרגל שלכם, המכון יצטרך להכין ולשמור עותק של כף הרגל שלכם. חלק מהמכונים עושים זאת בעזרת הטבעת כף הרגל שלכם בחומר מיוחד, ולעיתים נעשה שימוש באמצעי הדמיה וסריקה מתקדמים.

בדיקת לחצים בעת הדריכה

כדי לדעת איך אתם מפזרים את המשקל שלכם על כף הרגל, המכון יבצע בדיקה בנוגע לעומס המשקל אשר מופעל על כל חלק ממנה בעת הדריכה.

בחירת חומר גלם

שנו מגוון עצום של חומרי גלם להכנת מדרסים, אשר לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. מדרסים בהתאמה אישית יוכנו מחומר הגלם אשר יתאים לצרכים האישיים שלכם, ולבעיות מהן אתם סובלים.

שכלול נתוני בריאות ומשקל

כדי שהמדרסים יתאימו לכם ולמבנה הגוף האישי שלכם, ישוכללו בעת הכנת המדרסים נתונים הנוגעים למשקל, גובה, ופיזור המסה שלכם.

בחרו במכון איכותי ובעל ידע

בין אם אתם רוצים מדרסים רכים או מדרסים ביומכניים קשים, עליכם להתייעץ עם מומחים בתחום. גם אם קיבלתם בעבר חוות דעת, או שאתם כבר הולכים עם מדרסים שנים רבות, כדאי לפעמים לבצע בדיקות חוזרות ולראות שהמצב של כף הרגל שלכם איננו מחייב החלפה ושינוי של המדרס. כדי שתדעו שהמדרסים שרכשתם הם ברמה גבוהה, ומתאימים לכף הרגל שלכם בצורה מושלמת, חשוב מאוד לבחור חנות אורטופדית מקצועית, עם ידע וניסיון בהתאמת מדרסים אישית לכל מטופל.