אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

איך לנקות את המדרסים ? טיפים לשמירה על מדרסים אורטופדיים

איך לנקות את המדרסים ? טיפים לשמירה על מדרסים אורטופדיים

שמירה על מדרסים אורטופדיים נקיים לאורך זמן, תאפשר לכם להגן על מדרסים לכף הרגל מפני סימני שחיקה ולכלוך המצטבר בחלק הפנימי של הנעליים לאורך זמן ואף להימנע מריחות לא נעימים מהנעליים. כיצד עושים זאת נכון? לפניכם מספר טיפים מעשיים.

מדרסים אורטופדיים מותאמים עבורכם בכל מכון אורטופדי המתמחה בייצור מדרסים בהתאמה אישית למטופל. המדרס מיוצר בין היתר מ-עור, זמש, סיליקון, לטקס, גומי וחומרים מוקצפים נוספים, כאשר ניקיון מדרסים היא פעולה אותה חשוב לבצע בהתאם לחומר הגלם ממנו מיוצר המדרס.

כיצד לשמור על מדרסים אורטופדיים נקיים?

מדרסים מיוצרים ברוב המקרים מעור, ולכן, השמירה על ניקיון המדרסים חייבת להיעשות בהתאם להנחיות הבאות:

  1. הימנעו באופן מוחלט מכיבוס המדרס במכונת כביסה – הדבר עלול לעוות את המדרס באופן מיידי
  2. הימנעו באופן מוחלט משטיפת המדרס במים רותחים/פושרים ואף הימנעו מטבילת המדרס במים
  3. ניתן לנקות את המדרס באמצעות מטלית לחה וחומרי ניקוי ייעודים, לרבות, קצף ניקוי מיוחד למדרסים המיוצרים מעור
  4. במידה ועל גבי המדרס מופיעה שכבת לכלוך אותה אתם מתקשים להסיר, הניחו עליה אבקת סודה לשתייה למשך מספר שעות ולאחר מכן נקו את האזור במטלית לחה

ניקוי מדרסים המיוצרים מחומרי גלם אחרים שאינם עור

מדרסים המיוצרים מזמש וסיליקון לצורך העניין, ניתנים לשטיפה עדינה (במים קרים בלבד) בעזרת תמיסת ניקוי ייעודית. כמו כן, ניתן להבריש את המדרס באמצעות ספוגים או מברשות רכות, אך בכל מקרה, הימנעו מרחיצת המדרס במים רותחים מכיוון שהדבר עלול לפגום באופן מידי במבנה המדרס.

טיפים מעשיים לשמירה על מדרסים אורטופדיים

שמירה על מדרסים אורטופדיים, תאפשר לכם לשמור עליהם לאורך זמן ובכך הם יוכלו לשמש אתכם לאורך זמן ממושך. לצורך כך, אנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים הבאים:

  1. הסירו את המדרסים מתוך הנעל ואווררו אותם באופן תדיר וקבוע
  2. לאחר שטיפת המדרס במים (במידה והוא מיוצר מחומרי גלם המאפשרים זאת) הקפידו על ייבוש המדרס באופן מלא והימנעו מייבוש המדרס באמצעות מייבשי שיער, רדיאטורים, תנורי חשמל וכדומה. כמו כן, הימנעו מייבוש המדרס תחת קרני השמש, פשוט הניחו אותו לייבוש בפינה מוצלת

כיצד למנוע ריחות לא נעימים?

מניעת ריחות לא נעימים מתאפשרת בין היתר באמצעות שימוש בטלק על גבי המדרסים ופנים הנעל, הקפדה יתרה על רחיצת כפות הרגליים לפני שימוש בנעליים, אוורור המדרסים והנעליים באופן תדיר ושימוש בגרביים המיוצרים מחומרים מונעי זיעה.

אצלנו באורלי אורתופדיה ניתן להזמין מדרס בהתאמה אישית לכף הרגל. אנו מייצרים מדרסים מכל סוג המותאם לצרכים שלכם!