אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

נעליים מתאימות למדרסים

נעליים מתאימות למדרסים

נדרשים לעשות שימוש במדרסים? במאמר שלפניכם תוכלו למצוא מידע חשוב על האופן בו מומלץ לרכוש נעליים מתאימות לסוגי המדרסים השונים.

השימוש במדרסים אורטופדיים נחוץ למגוון רחב של אוכלוסיות המתמודדות עם בעיות אורטופדיות, בעיות פיזיולוגיות ומצבים רפואיים מורכבים כגון: חולי סכרת, אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה וכדומה. בנוסף, המדרסים האורטופדיים מיועדים לאנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית באופן תדיר ולאנשים הנדרשים לעמידה ממושכת על הרגליים במקום עבודתם.

סוגי מדרסים – מה חשוב לדעת?

כאשר מדברים על מדרסים אורטופדיים מדברים למעשה על זוגות מדרסים אשר תוכננו ויוצרו בהתאמה אישית מלאה לכל מטופל/ת בהתאם למבנה כפות רגליו והסיבה המרכזית בגינה הוא נדרש לעשות שימוש במדרסים. השימוש במדרסים נועד בין היתר לפזר את משקל הגוף באופן שווה על מנח כפות הרגליים ובכך להימנע מכאבים בכפות הרגליים. לפיכך, קיימים עשרות סוגים של מדרסים מומלצים המשמשים לצרכי טיפול ומניעה בבעיות אורטופדיות שונות ולכל סוגי הבעיות הרפואיות המשפיעות על כפות הרגליים.

למה חשוב לעשות שימוש בנעליים מתאימות למדרסים?

נעליים מתאימות למדרסים הם הגדרה כוללת לכל סוגי זוגות הנעליים המשפרים את יעילות המדרסים. בניגוד לדעה הרווחת לפיה יש להתאים את המדרסים לזוגות הנעליים בהם אתם עושים שימוש, קיימת חשיבות רבה לאופן התאמת הנעליים למדרסים האורטופדיים וזאת על מנת ליהנות מהשפעה ישירה ומיטבית יותר של המדרסים על כפות הרגליים. שימוש בנעליים אשר אינן מתאימות למדרסים האורטופדיים עשויים לצמצם ולהפחית במידה ניכרת את ההשפעה של המדרסים על כפות הרגליים.

אם כך, איזה סוגי נעליים יכולות להתאים לשימוש במדרסים אורטופדיים?

ראשית, נציין את העובדה שכיום תוכלו לרכוש מגוון רחב של סוגים של נעליים היכולות להתאים לשימוש במדרסים האורטופדיים אשר הותאמו ויוצרו במיוחד עבורכם. סוגי נעליים אלו כוללים בין היתר: נעלי ספורט המותאמות לכל פעילות ספורטיבית, מגפיים, נעלי ערב כגון נעלי עקב, סנדלים, וכמובן, נעליים אורטופדיות לסוגי מחלות כגון נעליים לסוכרתיים המותאמות למבנה כפות הרגליים.

יחד עם זאת, בחירת נעליים מתאימות למדרסים אורטופדיים, חשוב שתעשה בהתאם להמלצות הבאות:

  • מידה מתאימה לנעל – כאשר מדברים על התאמה מידה של נעל כזו או אחרת, מדברים למעשה על מידת נעליים מתאימות גם מבחינת אורך וגם מבחינת רוחב הנעל. לצורך כך, חשוב לבחור במידת נעליים בה לא תרגישו לחץ אפילו קל בכפות הרגליים.
  • איכות הנעל – נעליים המיוצרות מחומרי גלם איכותיים הן נעליים איכותיות יותר ולכן הן מתאימות יותר למדרסים אורטופדיים, לפיכך, חשוב לרכוש נעל מחומרים איכותיים.
  • סוליה אורטופדית – סוליות אורטופדיות לנעליים הם סוליות המותאמות יותר למבנה כף הרגל ולבלימת זעזועים שונים במהלך השימוש בנעליים.

מעבר לכך, חשוב לבחור בזוגות נעליים המותאמים לאורח חייכם ולסוגי הפעילויות השונות במהלך היומיום.

זכרו – השילוב בין הליך ייצור מוקפד ומקצועי של מדרסים אורטופדיים לבין בחירת נעליים מתאימות למדרסים אורטופדיים, יסייע לכם להגן על כפות רגליכם ולמנוע כאבים ובעיות שונות הקשורות לכפות הרגליים.