אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מי זקוק למדרסים וכיצד זה עוזר?

מי זקוק למדרסים וכיצד זה עוזר?

מי זקוק למדרסים? אנשים שמתמודדים עם מחלות שונות, כגון סכרת ומחלות מפרקים. ספורטאים אשר מבצעים פעילות גופנית הכוללת את אזור הכפות הרגליים. על פי הערכות, מדי שנה מרוויחה תעשיית המדרסים מאות מיליוני דולרים ברחבי העולם, והמספרים רק עולים. הסיבה היא שמספר האנשים אשר מבצעים פעילות ספורטיבית רק עולה, ופעילות זו גורמת לא פעם לבעיות אורתופדיות שונות ברגליים אשר מאלצות אותם להשתמש במדרסים.

המדרסים אומנם קיימים כבר למעלה מ-400 שנה, אך הוא הפך להיות פופולארי לשימושי החל משנות השמונים, אז החלו אורתופדים ומכונים שונים שעוסקים בטיפול ברגליים, להמליץ עליו למי שהתמודד עם בעיות ברגליים אשר הקשו עליו ללכת. מדרסים בהתאמה אישית לרגל ולנעל, העניקו תמיכה מושלמת לכף הרגל ולגוף כולו, תמיכה אשר יצרה יציבות מושלמת של הגוף ומנעה תופעות כמו שפשופים, יבלות, דורבן, ואף מקרים של פריצת דיסק, פגיעה בברך וכן מחלות בכלי הדם.

מי משתמש במדרסים

ניתן לחלק את המשתמשים במדרסים ל-3 קבוצות עיקריות.

בקבוצה הראשונה נמצאים אנשים שמתמודדים עם מחלות שונות, כגון סכרת ומחלות מפרקים. אנשים שנמצאים בקבוצה זו מתמודדים עם עיוותים ובעיות שונות אשר עלולות ליצור עומס ונזק לרגל ועל כן הם זקוקים לגורם תומך כמו מדרסים.

בקבוצה השנייה נמצא ספורטאים אשר מבצעים פעילות גופנית מאומצת הכוללת את אזור הרגליים ובפרט את כף הרגל. בקבוצה זו נכללים שחקני כדורסל, כדורגל, טניסאים, שחקני סקווש וגולף, וכמובן רצים למרחקים ארוכים ורוכבי אופניים. מדובר על ספורטאים שחווים עומסים עצומים בזמן האימונים, והמדרסים לא רק מעניקים להם תמיכה בכף הרגל אלא גם מפחיתים את הלחץ עליה מה שמונע היווצרות יבלות ודלקות שונות.

בקבוצה השלישית נמצא פציינטים אשר מתמודדים עם כאבי גב, כאבי ברכיים, פלאטפוס, ופגיעות אחרות בכף הרגל. מדובר גם בצעירים וגם במבוגרים. אחרי שהם יעברו אבחון של המקום, יתגלה האם הם זקוקים למדרסים או שמה יוכלו להתמודד עם הבעיה בדרכים אחרות.

כיצד בוחרים מדרסים בצורה חכמה

כל אחת מהקבוצות הנ"ל יכולה ליהנות משני סוגי מדרסים, הראשון, הם מדרסים מובנים, כאלה אשר נרכשים כמו שהם בהתאמה לנעל. יש לציין שמדרסים אלו טובים לבעיות פשוטות, בעוד שבבעיות מסובכות יש לבחור במדרסים מהסוג השני, שהם נבחרים בהתאמה אישית על פי מבנה הרגל. כך בדרך כלל בוחרים ספורטאים את המדרסים שלהם. לשם כך, יהיה צורך לקחת מידות באמצעות טכנולוגיית לייזר ייחודית אשר סורקת את הרגל ובוחנת בדיוק את המבנה שלה ולפיו נבנה מדרס שיכול לעזור להתמודד עם כאבים שונים, לשפר את היציבות של הגוף וכמובן לשפר את יכולת העמידה, הליכה וריצה של מי שמשתמש בו.

לסיכום ,מי שזקוק למדרסים הם אנשים שמתמודדים עם מחלות שונות, כגון סכרת ומחלות מפרקים ,ספורטאים אשר מבצעים פעילות גופנית הכוללת את אזור הכפות הרגליים וכל מי שסובל מבעיות הליכה , רגליים וכו.