אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מה חשוב לבדוק לפני רכישת מדרסים לפעילות ספורטיבית

מה חשוב לבדוק לפני רכישת מדרסים לפעילות ספורטיבית

סובלים מכאבים במפרקים או בכפות הרגליים, ומחפשים מדרסים מותאמים אישית כפתרון לכאבים? אוהבים פעילויות ספורטיביות, כמו משחקים אתגריים המדמים לחימה בשטח – דוגמת לייזר טאג – ומחפשים מדרסים לפעילות ספורטיבית מתאימים? כך או כך, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

מהם מדרסים?

מדרסים הם אביזרים שמכניסים לנעליים, ושמטרתם לשנות את מנח כפות הרגליים למנח המתאים, הנכון והבריא ביותר, עבור האדם שמשתמש באותם מדרסים. המדרסים משנים את היציבה, ואת עומס משקל הגוף על הרגליים, באופן חיובי. בנוסף, המדרסים סופגים זעזועים, מפחיתים כאבי רגליים, ויוצרים איזון על ידי חלוקת הלחצים על הרגליים באופן שווה. כלומר, למדרסים יש מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, בעיקר בכל מה שנוגע להתמודדות עם תופעות כואבות או מחלות מורכבות.

טיפים לרכישת מדרסים

בשונה ממדינות מערביות אחרות, בישראל אין רישיון או רגולציה בתחום ייצור ומכירה של מדרסים. כך שלמעשה "כל אחד" יכול לייצר ולמכור מדרסים – שזה לא משהו טוב. זה לא טוב כי זה מאפשר לכל שרלטן שלא מבין בתחום, למכור מדרסים, שיכולים להשפיע על הבריאות ועל איכות החיים שלנו בטווח הארוך. ולכן, אם אתם רוצים לקנות מדרסים – חשוב מאוד שתבדקו טוב טוב ממי אתם רוכשים את המוצר.

באופן כללי, רצוי לבחור רק במכון אורתופדי, שנחשב למוביל בתחום, שיתאים לכם את המדרסים בהתאמה אישית. וכעת, נעבור לכמה טיפים קונקרטיים וספציפיים יותר:

הסמכה מטעם משרד הבריאות או אספקת מדרסים למשרד הביטחון

איך תדעו אם המכון האורתופדי שאתם רוצים לפנות אליו אכן נחשב למכון מומלץ בתחום? ובכן, אם למכון יש הסמכה מטעם משרד הבריאות, או שהוא מספק מדרסים למשרד הבטחון – אז כנראה שמדובר במכון שאפשר לסמוך עליו. וזאת מכיוון שלגופים הממשלתיים תקנים מחמירים מבחינת איכות הייצור והשירות. כך שאם המכון הוא ספק מדרסים של משרד הבטחון, או שהוא בעל הסמכה ממשרד הבריאות, זה מבטיח לכם רוגע נפשי כשאתם רוכשים ממנו.

המכון עובד בשיתוף פעולה עם קופות החולים

בנוסף, כדאי להעדיף את המכונים שעובדים בשיתוף עם קופות החולים בישראל. קופות החולים מספקות הפניות לאביזרים ומדרסים למיליוני ישראלים בשנה, וגם להן תקנות די מחמירות בכל מה שקשור לאיכות המוצר. ולכן, אם המכון האורתופדי שאתם רוצים לקנות ממנו מדרסים עובד בשת"פ עם קופות החולים – אז סביר להניח שמדובר במכון בעל ניסיון, שמספק מוצרים איכותיים ושירות ללא פשרות.

ייצור מדרסים עצמאי

יש מכונים אורתופדיים שיציעו לכם מדרסים שמותאמים לכם אישית – אך רק כאלו שכבר קיימים אצלהם במלאי. כלומר מכונים אלו יכולים להציע לכם רק מדרסים שהם קנו מספקים, כי הם לא מייצרים מדרסים בעצמם. לעומת זאת, יש מכונים שמיצרים מדרסים עצמאית – והם אלו שיוכלו לייצר לכם מדרסים שבאמת מותאמים עבורכם באופן אישי. בשל כך, ההעדפה הרווחת היא לפנות למכון שלא רק מוכר אלא גם מכון מדרסים המייצר מדרסים.

לסיכום, מדרסים לפעילות ספורטיבית מבטיחים כי תוכלו לשמור על כפות רגליכם בצורה הטובה ביותר, בלי להתפשר על התחושה הטובה בזמן ביצוע פעילות גופנית, בלי להוריד פוקוס מהמטרה עצמה, בלי לוותר על מה שחשוב באמת – שהוא היכולת להגיע למטרה שלכם בטווח זמן ארוך, בלי לפגוע בכפות הרגליים, בברכיים ובשאר אברי הגוף.