אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מדרסים לשברי מאמץ

מדרסים לשברי מאמץ

מהם הגורמים לשברי מאמץ?

שברי מאמץ הם הגדרה מקצועית לשברים מיקרוסקופיים הנוצרים בעצמות המסרק בכפות הרגליים, בעצמות השוק והירך ובעצם העקב. שברים אלו נוצרים ברוב המקרים כתוצאה ממאמץ גופני תדיר ומתמשך הגורם הפעלת עומס גבוה על כפות הרגליים. שברי מאמץ עשויים להתפתח לאורך זמן או להיווצר בעקבות טראומה בכפות הרגליים כתוצאה מפגיעה קשה בהן. ברשימת הגורמים לשברי מאמץ נהוג להתייחס לגיל, מגדר, מבנה אנטומי של כפות הרגליים, מצב בריאותי כללי, תזונה ושינה. כמו כן, רשימת הגורמים כוללת בתוכה גורמים אשר אינם בהכרח קשורים לגופנו, וביניהם: אופי וסוג הפעילות המאמצת אותה אנו מבצעים באופן תדיר ומתמשך, סוג הנעליים בהן אנו עושים שימוש וסוג המשטח שעל גביו מתבצעת הפעילות הגופנית המאמצת. בקבוצת הסיכון להיווצרות שברי מאמץ נכללים חיילים קרביים הנדרשים לאימונים מאמצים ברמה היומיומית, ספורטאים ונשים וגברים הנדרשים לעמידה או הליכה ממשוכת במסגרת מקום עבודתם ואנשים הסובלים ממשקל גוף עודף והשמנת יתר. מדרסים אלו יכולים מאוד לעזור.

אם כך, מהם מדרסים לשברי מאמץ?

מדרסים אלו סוג של מדרסים אורטופדיים המיועדים לאנשים המצויים בקבוצת הסיכון להיווצרות שברי מאמץ לאורך זמן או לאנשים הסובלים ממבנה אנטומי של קשת גבוהה או רגל שטוחה (פלטפוס) בכפות הרגליים. בשני המקרים, מדרסים אלו נועדו להפחית את הסיכון להיווצרותם של שברי מאמץ, כאשר מטרת השימוש במדרסים היא לפזר את עומס משקל הגוף המופעל על כפות הרגליים ובכך לצמצם את הסיכון להיווצרות שברי מאמץ. חשוב לציין שנהוג לסווג הסיכון לשברי מאמץ לשתי דרגות סיכון: שבר מאמץ בסיכון נמוך לצד שבר מאמץ בסיכון גבוה וזאת בהתאם לאופייה של הפעילות המאמצת ותדירותה.

כאבים ודלקת בכף הרגל

התאמת מדרסים רק באמצעות מכון אורטופדי מוביל בתחומו

התאמת מדרסים לשברי מאמץ חשוב שתעשה באמצעות מכון אורטופדי מוביל בתחומו העוסק ומתמחה בהליכי התאמה וייצור של מדרסים אורטופדיים, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם מדרסים המותאמים באופן אישי למבנה ומידת כף הרגל ולפרמטרים נוספים הנבחנים במסגרת הליך ההתאמה, לרבות, דרגת הסיכון לגביכם בכל הנוגע להיווצרות השברים

כיצד מתבצע התהליך?

תהליך התאמת המדרסים לאנשים בעלי סיכון להיווצרות שברי מאמץ ו/או לאנשים שכבר סובלים, כולל בתוכו בדיקה מקדימה של כפות הרגליים באמצעות אורטופד מומחה ותהליך התאמה המתייחס לפרמטרים השונים הקשורים לאדם העתיד לעשות שימוש במדרסים.

אורלי אורתופדיה מייצרת מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית, אצלנו כל לקוח נהנה משירות מקצועי! למידע נוסף, לחצו כאן