אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

כל מה שצריך לדעת על מטטרסלגיה

כל מה שצריך לדעת על מטטרסלגיה

מה זה מטטרסלגיה? מה הבעיות שהיא גורמת? ומה הפתרון?

מטטרסלגיה היא מצב שמאופיין בכאב ובדלקת בכרית כף הרגל, אזור חיוני לנשיאת משקל ותנועה. מצב זה יכול לנבוע מגורמים שונים, החל מפעילות גופנית אינטנסיבית ועד לנעליים לא מתאימות, והוא משפיע על קבוצה מגוונת של אנשים. הבנת המטטרסלגיה היא המפתח לטיפול יעיל בכאב ולשמירה על בריאות כף הרגל. מאמר זה צולל אל עיקרי המטטרסלגיה ומדריך אותך דרך הסימפטומים, הגורמים ואפשרויות הטיפול.

מטטרסלגיה היא תיאור מצב של כאב באזור כריות כף הרגל. הפירוש של המילה מטטרסל היא עצמות מסרק, והמילה אלגיה היא כאב.

סימפטומים של מטטרסלגיה

הסימפטומים של מטטרסלגיה הינם מתבטאים בחום, שריפה, כאב חד באזור נקודתי שמאוד מפריע על תפקוד יום יומי תקין. אז יש כמה גורמים להיווצרות הכאב כמו נעליים שלא מתאימות ושלוחצות בצדדים כשאין להם מספיק רוחב ועמוק.

נעלי עקב

דריכה לא נכונה של הנעל יכולה לגרום לחיכוך בזמן הליכה.

משקל עודף וגיל

עם הזמן אזור הכרית השומנית שמגנה על ראשי המסרקים נשכחת והופכת להיות דקה.

פעילות ספורטיבית

פעילות מאומצת כמו ריצה וניתורים חזקים על אזור הכריות

מבנה כף רגל

מבנה בעל קשת גבוהה, פלטפוס פס קאבוס תורמים משמעותית לכאבים.

מתי כדאי לשקול אפשרויות טיפול מתקדמות

פיזיותרפיה ותרופות

אם טיפולים שמרניים לא מביאים הקלה, ניתן להמליץ על פיזיותרפיה כדי לחזק את שרירי כף הרגל ולשפר את היישור, ובכך להפחית את הלחץ על עצמות המסרק. ניתן להשתמש גם בתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) כדי לטפל בכאב ובדלקת.

התערבויות כירורגיות

במקרים נדירים שבהם חריגות מבניות גורמות למטטרסלגיה, או אם יש נזק משמעותי לעצמות המסרק, ייתכן שיהיה צורך בניתוח. אפשרויות כירורגיות יכולות לנוע מתיקון עצם מעוותת ועד עיצוב מחדש של הריפוד של כף הרגל. בדרך כלל שוקלים התערבויות כאלה רק כאשר טיפולים אחרים לא הצליחו לספק הקלה מספקת.

הפתרון כולל מספר דברים: קודם כל מדרס מותאם אישית לפי מידת גבס, שיוריד את הלחץ משמעותית מאזור כריות כף הרגל ויספק לאזור הכואב הגנה וספיגת זעזועים על ידי חומר שאנחנו שותלים שנקרא xrd. הדבר השני הוא בחירת הנעליים נכונה שתתאים לכף הרגל, כי הנעל צריכה להתאים למדרס ולא ההפך כמו שרבים נוטים לחשוב.

כל סוגי המדרסים בהתאמה אישית