אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מה ההבדל בין רפידות למדרסים אורטופדיים?

מה ההבדל בין רפידות למדרסים אורטופדיים?

רפידות ומדרסים הינם אביזרים אורטופדיים שהמכנה המשותף לשניהם בא לידי ביטוי באופן בו נעשה בהם שימוש (שניהם מוכנסים לתוך הנעל) ובחלק מהפתרונות אותם הם אמורים להציע: בלימת זעזועים ושיפור האחיזה של כף הרגל בתוך הנעל. מעבר לכך, יש הבדל בין רפידות למדרסים אורטופדיים ועליהם נרחיב במאמר שלפניכם.

אופן הייצור

אחד מההבדלים המהותיים ביותר בין רפידות למדרסים קשור לאופן ייצורם, כאשר רפידות הן מוצר אורטופדי המיוצר באופן תעשייתי על פי מידות הנעליים השונות, ואילו מדרסים הם מוצר אורטופדי המיוצר תוך התאמה אישית לכל לקוח על פי מנח כף רגלו (המבנה האנטומי של כף הרגל) והבעיה הרפואית/אורטופדית ממנה הוא סובל. חשוב לציין שהליכי ייצור מדרסים בהתאמה אישית מיושמים בכל מכון אורטופדי המתמחה בייצור מדרסים ואילו ייצור רפידות נעשה במפעלי ייצור תעשייתיים במסגרת ייצור רפידות לפי מידת נעל כזו או אחרת.

חומרי הגלם מהם הם מיוצרים

ההבדל בין רפידות למדרסים אורטופדיים, בא לידי ביטוי גם בחומרי הגלם המשמשים למטרות ייצור רפידות ומדרסים, כאשר רפידות שהן סוג של "מוצר מדף" אותו ניתן לרכוש לפי מידת הנעל ברשתות פארם וכדומה, מיוצרים מחומרי גלם עיקריים כגון: סיליקון וגומי, ואילו מדרס אורטופדי מיוצר מחומרים שונים כגון: סיבי חמצן, חומרים פולימרים, חומרים תרמו פלסטיים מוקצפים, עור, זמש ועוד.

אפקטיביות השימוש

גם רפידות וגם מדרסים מסייעים רבות לבלימת זעזועים של כף הרגל וגם לשיפור האחיזה של כף הרגל בתוך הנעל. יחד עם זאת, השימוש במדרסים אורטופדיים יעיל יותר למטרות טיפול בבעיות אורטופדיות במבנה כפות הרגליים ובבעיות רפואיות שונות. ההתאמה האישית של המדרס האורטופדי המתבצע במסגרת הליכי הייצור, מאפשרת ייצור של סוגי מדרסים שונים המותאמים לכל מבנה אנטומי של כף הרגל, ואילו רפידות הן מוצר גנרי המיוצר על פי מידות הנעל ולא לפי מבנה כף הרגל. כפועל יוצא מכך, מדרסים יכולים לחולל שינוי במנח כף הרגל לאורך זמן ואילו רפידות רק יפחיתו את הכאב המופיע בכף הרגל במקרים בהם קיימת בעיה במנח כף הרגל. כמו כן, שימוש במדרסים אורטופדיים יעיל יותר לפתרון בעיות כגון כאבי גב הנובעים בין היתר מעומס יתר על כפות הרגליים בעיקר בקרב נשים וגברים המתמודדים עם משקל גוף גדול יחסית.

עלות

באופן טבעי, רפידות המשווקות כמוצר מדף מוצעות לכם במחירים נמוכים יותר (באופן משמעותי) בהשוואה לעלות של מדרס אורטופדי מסוג כזה או אחר. יחד עם זאת, חשוב לציין שהעלות של מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית משקללת בתוכה את כל השלבים הנדרשים לצורך הליך הייצור, החל מבדיקה ואבחון של מנח כף הרגל, דרך נטילת מדידות מדויקות של כפות הרגליים ועד לייצור המדרסים בהתאמה אישית.

לסיכום , ההבדל בין רפידות למדרסים אורטופדיים , רפידות הן מוצר אורטופדי המיוצר באופן תעשייתי ואילו  מדרס אורטופדי מתבצע ע"י התאמה אישית לכל לקוח על פי מנח כף רגלו (המבנה האנטומי של כף הרגל) והבעיה הרפואית/אורטופדית ממנה הוא סובל.