אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מהם מדרסים ביומכניים ולמי זה מתאים

מהם מדרסים ביומכניים ולמי זה מתאים

מדרסים ביומכניים הם מדרסים אשר נועדו לשיפור התנועה של הגוף שלנו כשלם, והם נרשמים פעמים רבות על ידי אורתופדים ומומחים מתחומים שונים לטיפול בכאבים קשים.

מה זה ביומכניקה? ביומכניקה היא מדע העוסק בתנועתו של גוף חי. הגוף שלנו בנוי ממגוון עצום של רקמות, אשר לכל אחת מהן תכונות ייחודיות לה. ביומכניקה היא התנועה הנגזרת מהשילוב של המפרקים, העצמות, השרירים השונים, הליגמנטים והרצועות המרכיבים את גופנו. ההבנה של אופן התנועה השלם שלנו הוא חיוני כדי שנוכל להציע לאנשים פתרונות לשיפור היציבה והתנועה שלהם.

מהם מדרסים ביומכניים?

שיפור היציבה והתנועה הוא חשוב, מאחר ואם הן לא תקינות אנחנו עלולים לסבול מכאבים קשים מאוד. ביומכניים הם מדרסים אשר נועדו לשיפור התנועה של הגוף שלנו כשלם, והם נרשמים פעמים רבות על ידי אורתופדים ומומחים מתחומים שונים. בנוסף הם מדרסים קשיחים כאשר מדרסים מפלסטיק או מדרסים גרפיט הם הנפוצים ביותר.

היתרונות של מדרסים ביומכניים

<p>מדרס ביו מכני דורש הרכבה והתאמה מדויקת לכף הרגל של המטופל, והוא לרוב נוקשה. הנוקשות שלו מעניקה לו יתרונות רבים לעומת מדרסים גמישים, אשר כוללים בין השאר:

שליטה על תנועתיות יתר

שינוי ביומכני בתנועת כף הרגל מחייב שליטה על התנועה המפרקית של כף הרגל. לכל אחד מאתנו תכונות גופניות שונות, הכוללות בין השאר מידה משתנה של גמישות מפרקית. חלק מהבעיות בכף הרגל, למשל שחיקה מפרקית, יכולות להשתפר אם נגביל את תנועת המפרק בעזרת מדרסים ביומכניים. רק כך נוכל להבטיח שמירה ובלימה של הכאבים.

משקל עודף

מטופלים הסובלים ממשקל עודף, בין אם בשל מבנה גוף גבוה או בשל השמנה, יוכלו להפיק הרבה ממדרסים ביומכניים. מדרסים אלו יוכלו למנוע את קריסת כף הרגל בשל המשקל הרב המוטל עלייה, ויספקו תמיכה נכונה יותר לגוף. כך, נוכל להימנע מנזקים מתמשכים ולהמשיך לתפקד כרגיל לאורך זמן.

טיפול בשינויים מבניים חמורים

מדרסים בי

ומכניים קשיח פלסטיק או גרפיט, יוכלו לטפל ולתמוך במבנה הרגל גם אם מדובר בשינויים מבניים חמורים. בשונה ממדרסים גמישים, מדרסים ביומכניים לא יקרסו בקלות עקב השינוי המבני, ויאלצו את כף הרגל להיכנס אל המנח הנכון ביותר.

<h3>התאמה אישית

ההתאמה של מדרסים ביומכניים אל כף הרגל חייבת להיות טוטאלית. חייבים להכין את המדרסים בצורה מותאמת אישית, כך שתוכלו להפיק מהם את מרב היתרונות. ההתאמה של מדרסים קשיחים יכולה להיעשות למספר סוגי נעלים אשר ברשותכם, אך הם לרוב יתפקדו בצורה הטובה ביותר עבור נעל ספציפית בלבד.

חשוב להתייחס אל הגוף שלכם כמכלול שלם

הרפואה והמדע המודרני נוטים לפצל את השלם אל חלקיו כאשר הם מנסים לטפל או לזהות בעיה. בעולם המדרסים, מדובר בטעות אשר יכולות להיות לה השלכות ארוכות טווח. החובה של מכין מדרסים היא לדעת להסתכל עליכם ועל הגוף שלכם כשלם, ולא לבודד את כף הרגל כמשתנה היחיד בו עליו לטפל. ההתייחסות אל הגוף שלכם כאשר מכינים מדרסים ביומכניים חייבת לכלול את מבנה הגוף הכללי, אתוס המשקל, את אורך החיים אותו אתם מנהלים, את השאיפות שלכם מהמדרסים ואתם הכאבים והבעיות הבריאותיות הנלוות לכך. רק כך תוכלו לקבל מוצר איכותי ומדרסים שישרתו אתכם בצורה מושלמת.התאמה נכונה של מדרסים ביומכניים קשיחים יכולה לחולל מהפך ולשפר את כל זרימת התנועה שלכם.