אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

כיצד מדרסים מסייעים בפעילות אירובית?

כיצד מדרסים מסייעים בפעילות אירובית?

פעילות אירובי דורשת מאמץ רב ויוצרת עומסים ברגליים אשר משפיעים על תפקודם, זו הסיבה שאנשים רבים אשר עוסקים באירובי באופן מלא או חלקי, נעזרים לא פעם במדרסים לפעילות אירובית.

פעילות אירובי מוגדרת כפעילות שמתבצעת בתנועות מסוימות, מחזוריות, על פי קצב מסוים. בין פעולה אחת לשנייה, נהוג לדרוך במקום, מה שיכול ליצור עומס על כפות הרגליים, עומס זה יכול לפגוע בשרירים, לגרום לדלקות וכן להביא לשחיקה בכפות הרגליים. לכן ההמלצה היא להשתמש במדרסים בזמן פעילות אירובית ובכלל.

לפני שנסביר כיצד המדרסים יכולים לעזור וכיצד בוחרים מדרסים לאירובי, יש לציין שתי נקודות, הראשונה, חלק מפעילות אירובית מתבצעת ללא נעליים, עם זאת, זה לא אומר שאין צורך להשתמש במדרסים, מאחר ומדובר רק בחלק מסוים מהפעילות, וכן, המדרסים יכולים לעזור גם מחוץ לפעילות השוטפת. הנקודה השנייה היא, גם מי שמבצע פעילות ספורטיבית שאיננה קשורה לאירובי, אך הוא משלב בה אלמנטים אירוביים, חשוב שישתמש במדרסים, מאחר וזה יכול לעזור לו למנוע שחיקה ופגיעה ברגל.

כיצד מדרסים יכולים לעזור בפעילות אירובית

בזמן פעילות אירובי, חוזרים על פעולות שונות שוב ושוב, יוצרים בכך עומס ומתח על כף הרגל. מדרסים עוזרים לייצב אותה ומאפשרים לה לנוע בחופשיות, מבלי ליצור עומס מיותר בכף הרגל, בקרסוליים ובברכיים. כמו כן המדרסים שומרים על יציבות בעת פעילות אירובית, ובכך מסייעים לשמירה על בריאות הגב, הן בזמן הפעילות והן אחריו.

המדרסים כוללים, בין היתר, בולמי זעזועים שמונעים מכף הרגל לחוש את האפקט של המכה בעת הדריכה על הרגל. בנוסף הם כוללים חומר שסופג זיעה מכפות הרגליים, ויש להם כריות שמונעות כאב באצבעות הרגליים, אשר נעשה בהן שימוש נרחב בדריכה ובהליכה.

כיצד בוחרים מדרסים לאירובי

מומלץ לבחור מדרסים בהתאמה אישית על מנת שהם יתאימו לכף הרגל בצורה מדויקת. לשם כך, חשוב לעבור סריקה של כף הרגל, אשר תבחן את המבנה שלו ותבדוק גם האם היא סובלת מבעיות מסוימות. לאחר מכן יילקחו מידות של כף הרגל וכך יהיה ניתן להכין מדרס בהתאמה אישית.

כל מדרס לאירובי צריך להיות רך וגמיש בשביל לאפשר תנועה קלילה בעת הפעילות, הוא צריך לכלול חומר אוורירי ונושם בשביל לספוג זיעה ולמנוע בכך דלקות, כריות באצבעות הרגליים וכאמור בולם זעזועים בחלקים שונים של המדרס.

יש למדוד את המדרס עם הנעליים איתן מתאמנים, בשביל לוודא שהמדרס אכן מתאים לכף הרגל וניתן להשתמש בו בצורה יעילה בעת פעילות אירובית.