אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

מדרסים בהתאמה ממוחשבת

מדרסים בהתאמה ממוחשבת

מדרסים בהתאמה ממוחשבת – מה חשוב לדעת?

מדרסים הם אביזר אורטופדי חיוני לבריאות כפות הרגליים של כל אחד ואחת מאיתנו ואין זה משנה אם אנו עושים שימוש במדרסים מטעמי נוחות או מטעמי בריאות. כיום, תוכלו למצוא היצע הולך וגדל של מדרסים אורטופדיים המותאמים גם לאילו מביניכם העוסקים בפעילויות ספורטיביות, גם לאילו מביניכם הנדרשים לעמידה ממושכת במהלך יום העבודה וגם לאילו מביניכם הנדרשים למדרסים רפואיים המספקים מענה לבעיות שונות הקשורות למבנה כפות הרגליים, לבעיות אורטופדיות ובעיות בריאותיות שונות. מדרסים בהתאמה ממוחשבת הם מדרסים אורטופדיים לכל דבר ועניין.

שוק המדרסים בארץ ובעולם כולל שני סוגי מדרסים עיקריים, הסוג הראשון ידוע בשם רפידות והוא משווק כמוצר מדף גנרי ברשתות הפארם וחנויות הספורט השונות, ואילו הסוג השני מתייחס למדרסים אורטופדיים המיוצרים במסגרת הליך התאמה אישי לכל מטופל/ת. מדרסים אורטופדיים המיוצרים במסגרת הליך התאמה אישי הם מדרסים איכותיים המיוצרים מחומרי גלם איכותיים המסייעים בין היתר להפחתת עומסים על כפות הרגליים, לייצוב ושיפור ההליכה והעמידה, לספיגת זעזועים ולצרכי תיקון ליקויי הליכה קיימים.

אם כך, מהם מדרסים בהתאמה אישית לפי סריקה ממוחשבת?

התאמת מדרסים ממוחשבת היא שיטה מודרנית ומתקדמת מסוגה בתחום ייצור המדרסים. שיטה זו מבוססת על סריקה ממוחשבת של מבנה כף הרגל ויצירת מודל ממחושב של כף הרגל. באופן זה, ניתן לייצר מדרסים המותאמים במדויק למידת כף הרגל, מבנה כף הרגל והבעיה המרכזית בגינה נדרש השימוש במדרסים.

מדרסים בהתאמה ממוחשבת הם מדרסים אורטופדיים הם מיוצרים מחומרי גלם איכותיים המשפרים במידה ניכרת את התמיכה בכף הרגל, כאשר הסריקה הממוחשבת המקדימה נועדה רק לצרכי תכנון מיטבי של המדרסים. בדיקה ממוחשבת לצרכי סריקת כף הרגל מיושמת באמצעות מכוני אורטופדיה מובילים בתחומם המספקים מענה מקצועי גם למטרות הבדיקה והאבחון של הבעיות השונות בכפות הרגליים וגם לצרכי ייצור מותאם אישית של מדרסים.

התאמת מדרסים ממוחשבת – למי היא מיודעת?

התאמת מדרסים ממוחשבת מיועדת לילדים, בני נוער ונשים וגברים בכל גיל הנדרשים לשימוש במדרסים אורטופדיים ממגוון רחב של סיבות, וביניהן: סיבות בריאותיות, מטעמי נוחות, בעיות אורטופדיות הקשורות למבנה כף הרגל ועוד. במקרים אלו, מטרות המדרס הן לספק תמיכה מיטבית לכף הרגל ובכך למנוע כאבים והיווצרות יבלות ודלקות בכפות הרגליים. חשוב לציין שהבדיקה הממוחשבת המיושמת למטרות סריקה של כף הרגל, נועדה אומנם לצרכי נטילת מידות מדויקת של מבנה כף הרגל, אך תהליך הייצור של מדרסים בהתאמה ממוחשבת כולל בתוכו פרמטרים נוספים הקשורים לאופן תכנון וייצור המדרס, וביניהם: משקל הגוף של המטופל/ת, גילו, אורח חייו, תחומי עיסוק וכדומה.