אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

למי מיועדים מדרסים אורתופדיים

למי מיועדים מדרסים אורתופדיים

מדרסים הם בהחלט אחת ההמצאות החשובות המשפרות באופן משמעותי את איכות חייהם של אנשים רבים, ובפרט כאלה הסובלים מכאבים ובעיות שונות במנח כף הרגל. אז בואו נראה מהם מדרסים אורתופדיים? מה הייחודיות שלהם? מי זקוק להם? ומה חשוב לדעת כאשר בוחרים אותם?

מדרסים אורתופדיים הם אחת ההמצאות הטובות בענף הרפואה, ונראה כי כיום אנשים רבים שיפרו את איכות חייהם בזכותם. השיפור בולט בבעיות רפואיות שונות הפוגעות באיכות החיים, ביציבה ובקושי לבצע תנועות בסיסיות. לכאורה, נראה כי מדובר על פיסת חומר החוצצת בין הרגל לנעל, אך כאשר היא מותאמת אישית למטופל על פי סוג הבעיה, בהחלט ניתן להפיק מאותה הפיסה ערך רב ולמגר שלל כאבים ובעיות רפואיות שונות.

מדרסים אורתופדיים – למי הם מתאימים?

מדרסים אורתופדיים מתאימים לאנשים הסובלים מכאבים בכפות הרגליים ובמקומות נוספים, לקבוצה זו של אנשים מדרסים אורתופדים הם חיוניים מאוד לצורך תיקון מנח כף הרגל. נציין כי כאבים יכולים להיות לא רק בכפות הרגליים, אלא להופיע גם בברכיים, בירך, בגב ובמקומות נוספים. כאבים אלה מושפעים ממנח הדריכה ומעומס הנוצר על כפות הרגליים, ולכן שינוי משטח הדריכה ישפיע על שיפור היציבה ועל חוסר הנוחות בכפות הרגליים, אך גם יסייע רבות למיגור הכאבים באיברים הנוספים.

בעיות פלאטפוס

אנשים הסובלים מבעיית פלאטפוס עשויים לחוש כאבים או בעתיד לפגוע בכפות רגליהם. הסיבה לפלאטפוס היא הפתולוגיה של הקשת האורכית של כף הרגל האחראית על שיפור היציבה שלנו שאיננה מתפתחת, ולכן כף הרגל נותרת שטוחה לאחר ההתבגרות, מצב זה מוביל לפלאטפוס בכף הרגל. ישנן דרגות חומרה שונות של פלאטפוס העשויות לגרום לשחיקה בכף הרגל או בגפה העליונה. אין ספק שתמיכה של מדרסים לפלטפוס בהתאמה אישית המותאמים לפי חומרת הפלאטפוס יפחיתו את הכאב וימנעו נזקים בגילאים מבוגרים יותר, זו הסיבה גם שקיימים סוגי מדרסים אורתופדיים שונים.

הבדל ברמת הדפורמציה בין כפות הרגליים

אנשים נוספים הזקוקים לתמיכה של מדרסים אורטופדיים הם אנשים שיש להם הבדל בין הדפורמציה לבין כפות הרגליים, כלומר חוסר שיווין המוביל לחוסר איזון בתנועות הקומפנסטוריות. בשל חוסר איזון זה, אנשים שאינם הולכים עם מדרסים מתאימים יסבלו בעתיד מכאבים שונים בגוף כמו כאבי גב, כאבים באגן, בירך וברך.

ספורטאים

כיום ספורטאים בכל ענף ספורט מבצעים פעילות רק עם מדרסים לספורטאים, מדרסים לספורטאים הינם מדרסים ייעודים המאפשרים להם לשמור על כפות רגליהם, למנוע עומסים על כפות הרגליים, למנוע פציעות, לשפר את הביצועים ולמנוע בעיות רפואיות עתידיות כמו נקעים, שין ספלינט, קרע במניסקוס וכו'. לכל ענף ספורט יש מדרסים אורתופדיים ייעודיים המתאימים לסוג הפעילות המתבצעת.

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית

מדוע חשוב להתאים מדרסים אורתופדיים באופן אישי? תפקידו של מדרס אורתופדי הוא להעניק למטופל תנועה חלקה ומשוחררת ללא כאבים, כמו גם להגן על כפות הרגליים מפני פציעות ובעיות עתידיות, ולכן עליהם להיות מותאמים אישית לסוג הבעיה ולרגלו של המטופל. מכיוון שכפות הרגליים אינן שוות, מדרסי מדף פחות מומלצים לעומת מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית במיוצרים על ידי טכנאי על פי מידות רגליו של המטופל.

אורלי אורתופדיה מתמחה בהתאמה אישית וייצור מדרסים אורתופדיים בסדנה אשר בבעלותה. החברה עובדת עם רישיון טכנאי מטעם משרד הבריאות ומעניקה ליווי צמוד של טכנאי המלווה את הלקוח משלב התאמת המדרסים לצרכיו ומייצר בעצמו המדרסים אנטי בקטריאליים ללקוח. כדי שתיהנו משקט נפשי, החברה מעניקה אחריות מלאה לשנתיים ומעקב כל 3-4 חודשים לבדיקת המדרס ותיקונו בעת הצורך.