אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

ללכת בחופשיות ללא כאבים עם מדרסים אורתופדיים

ללכת בחופשיות ללא כאבים עם מדרסים אורתופדיים

מדרס הוא השם אשר מאגד את כלל המצעים / המדרכים של כף הרגל בהתאמה אישית או חלק מקולקציה מוכנה מראש. רופאים טוענים בתוקף כי מדרסים אורתופדיים בכללותם ומדרסים אשר יספקו תמיכה לרגל, יצליחו לתקן מנח לא תקין ככל ויידרש ואף יסייעו בהתמודדות היום יומית של המטופל אל מול כאבים מגוונים.

תפקיד של מדרסים אורתופדיים

מדרסים אורתופדייםמאפשרים את הפיזור הנדרש לכל אורך הרגל, בהתאמה מלאה למשקל הגוף. כדי להבין את משמעות יכולותיו של המדרס כדאי להבין כי משקל הגוף ברגל ללא מדרס וכזו שזקוקה למדרס, לא יפוזר באופן מלא לכל אורך הרגל וכפועל יוצא יופעל לחץ על חלקים ספציפיים אשר יגבירו את העומס ויגרעו מיכולת ההליכה והיציבה לצד הנוחות והבטיחות ולהיפך.

מטרות של המדרסים האורתופדיים

  • הפחתת עומס
  • תרומה משמעותית להליכה / ליציבה
  • נוחות במהלך ההליכה / העמידה
  • הגנה מושלמת על כפות הרגליים מפגיעות שונות ומגוונות לרבות שפשופים וכדומה
  • מניעה בהידרדרות של מצב כף הרגל – לעיתים הדרדרות מובילה למצבי אל חזור

אבחון מדויק ומקצועי על ידי מכון למדרסים ו/או מכון אורטופדי, יאפשר לכם למקד את הצורך במדרסים ולהבחין בסוג המדרס לו אתם זקוקים.

מי נזקק למדרסים

רבים מתבקשים לרכוש מדרסים אורטופדיים ובעיקרם מי שסובל ממחלות כרוניות מגוונות ובין היתר סכרת. בנוסף ידרשו לרכוש מדרסים מי שנולדו עם כף רגל לא מאוזנת (פלטפוס), ספורטאים שמתאמנים באופן אינטנסיבי ויוצרים לחץ גדול על כפות הרגליים וכמובן גם מי שעומד שעות רבות על רגליו במהלך היום יום. כדי שהמדרס בו אתם משתמשים יצליח להשיג עבורכם את המקסימום, יש לבצע התאמה מלאה ובאופן אישי ולא לרכוש או לקחת מדרס מוכן מראש ו/או להשאיל מדרס מחבר של חבר.

התאמת המדרס ללקוח

על מנת שהמדרס יענה על הדרישות לשמם הוא נרכש, חשוב לבקר במכון מדרסים ולהתרשם מהמגוון המוצע לכם וזאת רק לאחר בדיקה מקיפה ומקצועית של כף הרגל. מטרת המדרס בסופו של יום הוא לספק את ההגנה הנדרשת לעורף, לעמוד השדרה, לפרק האגן ולברכיים, ככל וסך האברים המצוינים יהיו מגונים, כך היציבה וההליכה יהיו נוחים יותר ופיזור הלחץ על הקרסול יהיה מקסימאלי.

חשוב לשים לב כי השוק מציע מגוון נרחב של מדרסים ביניהם מדרסים רפואיים לצד מדרסים אורתופדיים הנמכרים לרוב בתוך חנות אורתופדיה מוכרת אך כך או אחרת, חשוב לבחור מדרסים בהתאמה אישית לפי מידה ובעיקר אם הצורך הוא להתמודד עם בעיה אורטופדית. במקביל כדאי להתחשב בנעל ולוודא כי הנעל הנבחרת הינה נעל אורטופדית – ככל והנעל איכותית יותר, כך המדרס יהיה אפקטיבי יותר והמטרות יוגשמו בהתאמה.