אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

כיצד המדרסים מסייעים לטיפול בדורבן בכף הרגל?

כיצד המדרסים מסייעים לטיפול בדורבן בכף הרגל?

כיצד המדרסים מטפלים בדורבן בכף הרגל? דורבן בכף הרגל הוא בעיה נפוצה באוכלוסייה הכללית. הגורמים לו הם גנטיים בין השאר, אך גם סביבתיים. דורבן נפוץ במיוחד אצל נשים הנועלות נעלי עקב, והוא נדיר מאוד בשבטים אשר נוהגים ללכת יחפים. הדורבן, או הלוס וולגוס, הוא בליטה של עצם הבסיס של בוהן הרגל, או העצם המטה טרסלית, כלפי חוץ. ישנו טיפול ניתוחי לדורבן, אך מאחר והוא הליך פולשני הכולל חיתוך גידים מטופלים ורופאים רבים בוחרים להימנע ממנו, ולטפל בדורבן בצורה שמרנית. הנזק אשר עלול לנבוע מדורבן נובע מכך שהוא משנה את הצורה של כף הרגל באופן מוחלט, ולכן פיזור המשקל בעת הדריכה הוא שונה. אם מדובר באדם פעיל, או כזה העוסק בפעילות גופנית, דורבן בכף הרגל יכול להפוך להיות מטרד של ממש. בעיה נוספת אשר מעסיקה את חלק מהסובלים מהבעיה היא הנושא האסטטי. הדורבן הוא בולט מאוד, וחשוב לעצור את תהליך הגדילה שלו, ובמידת האפשר להקטינו. מדרסים לדורבן בכף הרגל הם חלק חשוב מאוד מהטיפול בבעיה.

כיצד המדרסים מטפלים בדורבן בכף הרגל?

טיפול בדורבן בכף הרגל הוא תהליך ארוך וממושך. הדורבן צומח ומשתנה במשך שנים ארוכות, והעצמות ומבנה כף הרגל משתנים ככל שהוא גדל. מאחר ומדובר בתהליך ממושך, מידת ההצלחה של הטיפול תלויה בזמן בו תפסנו את הבעיה והחלנו בטיפול. מדרסים לדורבן בכף הרגל מטפלים בבעיה במספר דרכים:

יצירת מרחב

אחת מהבעיות אשר מובילות לדורבן בכף הרגל היא דחיסת יתר של אצבעות הרגלים. מדרסים לדורבן בכף הרגל יפעלו לריווח האצבעות, וכך יעצרו את התפתחות הבעיה.

התאמת פיזור המשקל בעת הליכה

אחת מהבעיות החמורות הנלוות לדורבן בכף הרגל, היא ההשפעה על היכולת שלנו לבצע פעילות גופנית. פיזור המשקל על כף הרגל משתנה, והיציבה הלא נכונה של הגוף שלנו גורמת לכאבי גב וצוואר חזקים מאוד. אחת מההשפעות הטובות ביותר של מדרס סיליקון לדורבן היא שינוי והתאמה של פיזור המשקל, כך שתוכלו לחזור לפעילות תקינה במינימום כאב.

הקטנת הסטייה של העצם

חלק מהמדרסים הייעודיים לדורבן בכף הרגל יפעילו לחץ קבוע על עצם הבסיס של הבוהן, ולמעשה ינסו להחזיר אותה בעדינות למיקומה הטבעי. חלק מהמדרסים יפעלו על קצה הבוהן וידחפו אותה החוצה, כדי להקטין את הסטייה גם מהצד השני. מדובר בתהליך ארוך, אשר לוקח זמן להתרגל אליו, אך אם מתחילים בטיפול מוקדם יחסית התוצאות עשויות להיות מפתיעות לטובה.

מימון המדרסים יכול להיות על חשבון קופות החולים

דורבן בכף הרגל הוא בעיה בריאותית של ממש, אשר לעיתים קשה מאוד להתמודד עמה. הטיפול הוא ממושך, ודורש התאמות גם של המדרסים, וגם שלכם כאשר אתם מתרגלים לתחושת הליכה חדשה. מבחינת מימון מדרסים לדורבן כללית מציעה כיסוי הוצאות עד גבול מסוים. כאשר רוכשים מדרסים לדורבן מכבי מציעה גם היא כיסוי. הכיסויים אשר מציעות הקופות אינן תקפות לכל מקום בו תוכלו לעשות מדרס, אלא רק למקומות איכותיים אשר הוכרו ככאלה על ידי הקופה. חשוב להקפיד לבדוק מה הביטוח שלכם מכסה, כדי שתוכלו לקבל את הטיפול לו אתם זקוקים בלי שתצטרכו להעסיק את עצמכם בהוצאות הכרוכות בכך.