אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

כאבים בקשת כף הרגל

כאבים בקשת כף הרגל

כאבים בקשת כף הרגל מהווים בעיקר את נחלתם של אנשים העוסקים בספורט ושל אצנים. יחד עם זאת, יש עוד לא מעט סיבות נוספות בגינן כאבים אלו יכולים להוות את נחלתם של אנשים שונים. אם גם אתם מתמודדים עם אותם הכאבים ומרגישים שהם פוגעים באיכות החיים שלכם ומקשים עליכם ללכת או לעמוד. החדשות הטובות הן, שברוב המקרים, יש עזרים כמו מדרסים ופעולות שונות בהן תוכלו לנקוט, על מנת להתגבר על הכאבים ולהשאיר אותם כנחלת העבר.

מדרסים ותפקידם

מדרסים מהווים כאביזרים אורתופדיים אשר אמורים להיות מותאמים באופן פרטני למבנה כף הרגל של המטופל. המדרסים אמורים לסייע בשיפור יציבה והליכה, להפחית את העומסים מכף הרגל, לסייע בפיזור הלחצים, לשפר ליקויי הליכה, לתקן בעיות הליכה ועוד.. המדרסים אמורים להיות מיוצרים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובחומרי באיכות גבוהה. כחלק מכך, נהוג לייצר מדרסים אורתופדיים מומלצים רק לאחר אבחון מקיף ומקצועי של כף הרגל. המדרסים יכולים להוות כפתרון איכותי אשר יכול לסייע במגוון רחב של בעיות אורתופדיות בכפות הרגליים. כמובן, שבכדי ליהנות מכל אותם התועלות קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את המכון בו מיוצרים המדרסים.

כאבים בקשת כף הרגל – הסיבות

כאבים בקשת כף הרגל נפוצים בעיקר אצל אנשים אשר רצים באופן קבוע. אך יש גם סיבות נוספות בגינן כאבים אלו יכולים להופיע כמו: הזדקנות, משקל עודף, סוכרת, בעיות נוירולוגיות ועוד.. קשת כף הרגל עוברת מתיחה מאזור העקב ועד לראשי עצמות המסרק וכחלק מכך, יש לה תפקיד משמעותי בנשיאת משקל הגוף, בבלימה של זעזועים, ביכולת של כף הרגל להתאים את עצמה למשטח הדריכה ובעברת אנרגיה לגוף תוך כדי תנועה.

איך מטפלים

כאבים בקשת כף הרגל יכול להיות מצב מתיש. אבל עם המדרסים הנכונים, אתה יכול להפחית את אי הנוחות שלך ולחזור לפעילות היומיומית שלך. מדרסים מספקים ריפוד ותמיכה לקשת, עוזרים להפחית את הכאב ולמנוע נזק נוסף להתרחש. למד כיצד מדרסים יכולים לעזור לך למצוא הקלה מכאבי קשת ולקום שוב על הרגליים.

כיום, כאב בקשת כף הרגל הוא בעיה שכיחה עבור אנשים רבים. למרבה המזל, ישנם מגוון טיפולים זמינים כדי להקל על אי הנוחות הזו. ממתיחות ותרגילים פשוטים ועד לטיפולים מעורבים יותר כמו אורתוטיקה ופיזיותרפיה, אפשר להפחית או אפילו להעלים את הכאב שאתה חווה.

כאבים בקשת החיצונית של כף הרגל

כאבים בקשת החיצונית של כף הרגל הם תופעה הנפוצה בעיקר בקרב אצנים וספורטאים. ברוב המקרים, ניתן לטפל בתופעה ולהפחית את הכאבים ואף להעלימם. קשת כף הרגל נמתחת לרוב לרוחב הרגל, כאשר בצד הפנימי הקשת הינה גדולה ודומיננטית יותר בהשוואה לקשת החיצונית שהינה שטוחה יותר. הקשת החיצונית מורכבת מעצב העקב, מעצם הטלוס, מעצם הקובאויד ומעצמות המסרק החיצוניות.

כאבים בקשת הפנימית של כף הרגל

כאבים בקשת הרגל, יכולים להופיע או בקשת החיצונית השטוחה או בקשת הפנימית שהינה דומיננטית וגדולה יותר. ב-2 המקרים, הסיבות לכאב יכולות להיות מגוונות ובין היתר: תוצר של פציעה, דלקת ברצועה הפלנטרית, תפקוד בעייתי של שריר הטיביאליס פוסטריור,  פלטפוס, חוסר יציבות בעצם הקובואיד, קשת גבוהה, נקע והסיבות עוד רבות ומגוונות.  

כאבים בקשת כף הרגל טיפול

כאבים בקשת של כף הרגל הוא מצב אשר ניתן לטפל בו יחסית בקלות. כך שמי שמתמודד עם כאבים בקשת, ההמלצה היא בשלב הראשון להימנע מלנעול  נעליי עקב. ההמלצה היא לנעול נעליים שטוחות (ורצוי אורטופדיות) אשר כוללות סוליות בולמות זעזועים וכמובן, גם מדרסים. שימוש בעזרים אלו, יאפשר להעניק תמיכה בעקב ובתמיכה בקשת וכך תמנע התפתחות של בעיות שונות. אם גם לאחר שימוש בעזרים אלו הכאבים בכפות הרגליים נמשכים, ההמלצה היא להיוועץ עם רופא מומחה, אשר יאבחן את מקור הבעיה ויטפל בה בתבונה.

כאבים בקשת של כף הרגל

כאבים בקשת של כף הרגל יכולים להוות את נחלתם של אנשים רבים, גם ספורטאים וגם אנשים אחרים באוכלוסייה. כאמור, החדשות הטובות שברוב המקרים כאבים אלו ניתנים לטיפול וברגע שמטפלים בהם הם חולפים. בכל מקרה, ההמלצה היא כמובן, לא להזניח את הכאבים, לפעול על מנת להתאים מדרסים מתאימים, להימנע מכל אותם גורמים אשר עלולים להחמיר את הכאבים. כאמור, במידת הצורך תמיד קיימת האפשרות לפנות לרופא על מנת לאבחן את מקור הבעיה ולטפל בה בצורה הנכונה.

לסיכום, במידה, אם אתם מתמודדים עם כאבים בכף הרגל ומדובר בכאבים המורגשים בכל האזור. כדי להקל על הכאב, מומלץ לקרר את האזור באמצעות קרח מעבר לכך, חשוב לנוח ולעשות כל מה שניתן על מנת לנסות ולמנוע לחץ על כף הרגל. אם הכאבים ממשיכים ניתן כמובן גם לפנות למכון מדרסים לצורך התאמה של מדרסים אורטופדיים ולבדוק אם יש גם עזרים נוספים אשר יכולים לסייע בהפגת הכאבים ובטיפול במקור הבעיה.