אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

חשיבות המדרסים לאצן

חשיבות המדרסים לאצן

יש חשיבות רבה לשימוש במדרסים לאצן, ההתאמה של מדרסי ריצה תלוי במבנה הגוף של האצן, מבעיות אורתופדיות מהן הוא סובל, ,בהעדפות שלו מבחינת נעליים.

אימוני הסיבולת, ובעיקר ריצה, הופכים פופולאריים יותר ויותר בשנים האחרונות. העלייה בכמות האנשים אשר יוצאים לחרוש את הכבישים ושבילי הריצה בכל יום, היא בגלל שאורך החיים הרגיל הפך להיות פחות ופחות פעיל. אנחנו עובדים בישיבה, מתניידים בישיבה, ומבלים בישיבה בשעות הפנאי. למרות כל היתרונות האדירים לבריאות שיש לריצה, עלולות להיות לה גם השפעות רעות על מערכת המפרקים והעצמות בגופנו. ההבדל החד בין חוסר הפעילות של רוב היום, לבין הפעילות הגופנית האינטנסיבית בזמן ריצה הוא שוק כללי לגוף שלנו. מעבר לכך, המשטחים עליהם אנחנו רצים הם לרוב אספלט, משטח קשה אשר למעשה נותן מהלומות לכף הרגל שלנו בכל צעד. כדי שנוכל להתמודד עם השחיקה של ריצה על הגוף שלנו, כדי שנוכל לשפר את ההישגים שלנו למקסימום, וכדי שנוכל להמשיך לשמור על הבריאות, מדרסי ריצה הם הכרח.

מה ההבדל בין מדרסים לריצה למדרסים רגילים?

קשה מאוד להבין את ההבדל בין מדרסי ריצה בהתאמה אישית לבין מדרסים שונים כגון מדרסים ביומכניים. ההבדלים נובעים בין השאר מכך שבזמן ריצה השימוש בכף הרגל שלנו משתנה. אנחנו מפזרים את המשקל אחרת, ונקודות שונות בכף הרגל סופגות עומס רב יותר. בנוסף, הריצה היא פעילות שוחקת יותר מאשר ההליכה, גם בגלל המכות אשר סופגת כף הרגל, וגם בגלל המרחקים הגדולים אותם אנחנו גומעים בזמן קצר. ההבדלים העיקריים בין מדרסים לאצן למדרסים סטנדרטיים כוללים בין השאר:

משקל

מדרסי ריצה יהיו לרוב קלים יותר מאשר מדרס רגיל. כאשר אנחנו רצים ורוצים להגיע להישגים הטובים ביותר, כל משקל על כף הרגל יכול לעשות הבדל. לכן, המדרסים לרוב יבנו מחומרי גלם קלים יותר מאשר מדרסים סטנדרטיים.

התאמה לנעל

מדרסים רגילים פעמים רבות יכולים להתאים למגוון של נעלים על פי רצון המטופל. מדרסי ריצה איכותיים באמת יהיו מותאמים לנעלי הריצה, וכך יעמדו יותר טוב בתזוזות השונות של כף הרגל בזמן הפעילות.

בלימת זעזועים

הזעזועים שכף הרגל שלנו סופגת בזמן הריצה עוברים גם לשאר הגוף, ומובילים לעיתים גם לפגיעה בברכיים ובגב. כאשר אנחנו רצים, מדרסי ריצה העשויים מחומר אשר יספוג חלק מהזעזועים יכולים לשמור על השלמות והבריאות של המפרקים והעצמות בגופנו.

מבנה והתאמה

מדרסי ריצה איכותיים יהיו כאלו אשר מותאמים מבחינת המבנה שלהם לפעילות של ריצה. היכולת של המדרסים להתאים לתנועות שונות של הרגל לעומת מדרס רגיל, ולהיות גמישים מספיק כדי לעמוד בשינויי מהירות וכיוון מבדילים אותם ממדרסים רגילים.

איך נדע לבחור מדרסים לריצה?

קשה מאוד לבחור מדרסים לריצה מומלצים ואיכותיים. הקושי נובע מכך שהתחום וההבנה שלו הם מסובכים ביותר. ההתאמה של מדרסי ריצה תלוי במידה רבה במבנה הגוף של האצן, בשאיפות שלו מבחינת ההישגים, מבעיות אורתופדיות מהן הוא סובל, בהעדפות שלו מבחינת נעליים ותדירות החלפת המדרס ועוד. הבחירה של מדרסים לריצה מומלצים חייבת להתבסס לא רק על חוות דעת מחברים, מאחר והם שונים מכם, ולכן יתאימו להם מדרסים שונים. הדרך הטובה ביותר לרכוש מדרסי ריצה איכותיים היא לפנות לגורמים בעלי ידע וניסיון בתחום, ולרכוש מהם מדרסי ריצה בהתאמה אישית שיוכנו על פי הנתונים האישיים שלכם.