אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

היתרונות של מדרסים לרקדנים

היתרונות של מדרסים לרקדנים

כשמדברים על מדרסים לריקוד, מדברים אך ורק על מדרסים בהתאמה אישית. ריקוד הינו סוג מיוחד של פעילות גופנית, אשר יוצרת עומס רב מאוד על הרגליים. הריקוד כולל תנועות שונות, אשר ללא תמיכה מסיבית ואיכותית, בסופו של דבר הרגליים – והגוף כולו – עלולים להיפגע. בנוסף, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות ריקוד שונים, כאשר לכל סגנון יש נעליים המתאימות לו, ולכן חשוב מאוד לבחור מדרסים בהתאמה אישית לאותן נעליים בהן משתמשים בסגנון הריקוד המדובר. זאת, כדי להעניק את התמיכה הטובה ביותר לרקדנים ובכדי למצות את היתרונות הגלומים באותם מדרסים באופן מקסימלי.

היתרונות של מדרסים לרקדנים

כאמור, מדרסים איכותיים יכולים להעניק יתרונות רבים וחשובים מאוד לאנשים אשר עוסקים בריקוד. בין היתרונות העיקריים שניתן למצוא במדרסים כאלו:

  1. המדרסים מונעים סטיות של הרגליים בתוך הנעל, ובצורה הזו נמנעים מצבים בהם בשעת הריקוד הרגל מחליקה בתוך הנעל או שמבוצעות תנועות שגויות של הרגל, אשר יכולות לגרום לנקע, לשבר, לפריקה של עצמות וכדומה.
  2. המדרסים מסייעים בפיזור שווה של משקל הגוף על הרגליים בעת הריקוד, כך שלא יקרה מצב בו חלק מסוים של הרגל לוקח על עצמו את כל משקל הגוף, מה שיגרום לכך הרקדן גם יכול לאבד את שיווי המשקל שלו. במצב כזה, הוא יחוש בכאבי רגליים חזקים מאוד, גם זמן רב לאחר המעידה.
  3. מדרסים מסייעים במניעת כאבי שרירים ומתיחה של שרירים לאחר ריקוד אינטנסיבי וממושך.

האם ניתן לרקוד עם נעליים אורתופדיות?

אמנם, נעליים אורתופדיות יכולות להוות פתרון יעיל עבור רקדנים, ולעיתים למנוע את הצורך שלהם ברכישה של מדרסים בהתאמה אישית, אך יחד עם זאת – לא לכל סגנון ריקוד ישנן נעליים אורתופדיות המתאימות לו. אם אתם רקדני היפ הופ למשל, יהיה לכם הרבה יותר קל למצוא נעליים אורתופדיות איתן תוכלו לרקוד ללא כל בעיה. רקדני בלט, לעומת זאת, לא יוכלו למצוא נעליים שכאלו אשר יתאימו לסגנון הריקוד שלהם ולדרישות הריקוד, ולכן עבורם מדרסים בהתאמה אישית הינם מוצר הכרחי וחשוב מאוד, שבשום פנים ואופן אסור להם לוותר עליו.