אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

דורבן ברגליים – כאב עז בכף הרגל

דורבן ברגליים - כאב עז בכף הרגל

תופעה נפוצה מאוד הגורמת לכאב עז בכף הרגל הנה דורבן, למעשה מדובר ביצירה של בליטה גרמית הלוחצת על רקמות רכות וגורמת לכאב בלתי נסבל. עד כדי אובדן יכולת הליכה ואף צעדים ספורים, התופעה שכיחה מאד בקרב גימלאים והגיל השלישי. עד כה הרופאים חלוקים בדעותיהם לגבי הסיבות להיווצרות הדורבן אך הסברה רווחת היא שריבוי ספורט מאומץ/כושר בשילוב בעיות "מכניות" של הגוף.

דורבן ברגליים – איך זה נוצר?

נוצר לאחר שחיקה ממושכת ורבת שנים של רצועות כף הרגל והתפתחות של עור צלקתי/פגוע. בעת החלמה מנזק זה נוצרת רקמה צלקתית קשה שהיא למעשה מהווה את הדורבן. הרצועה הפלנטרית היא אחת הרצועות החשובות ברגל, ופעילה בתהליך ההליכה והריצה. כלומר כל צעד שאי פעם נעשה אנו מפעילים את הרצועה, שלא לדבר על ספורט בו המאמץ גדול פי כמה על אזור זה. במשך השנים מעת היותנו צעירים ורעננים ועד לגיל השלישי אנו מפעילים לחץ רב ומתמשך על כפות הרגליים שלנו, מכאן שדורבן עשוי להופיע אצל כל אחד ואחת מאיתנו, תלוי בהיקף הספורט/מאמץ שבו עמדו רגלינו כל השנים, אגב אין חובה כי דורבן יופיע רק בשל ספורט, אלא נעליים לא מתאימות(יד שניה)מבנה אנטומי בעייתי, ריצה לא נכונה, זוויות כף רגל ועוד אי אלו סיבות יכולות לגרום להופעת דורבן.

כאבים בעקבות הופעת דורבן

הכאב המרכזי בכף הרגל מופיע בחלקו המרכזי של העקב, גורם לתחושת שריפה צורבת וכאבים חדים המתוארים לעיתים כסכין ברגל. כאב זה עוצמתי מאד ואף בדרגות חומרה גבוהות מנטרל את היכולת ללכת ולו צעדים ספורים. הכאב אגב מופיע בכל תזוזה של הרגל ולאו דווקא רק בהליכה בה מופעל לחץ על העקב.

מי עלול לסבול מהופעת דורבן?

דורבן עלול להופיע בכל קבוצות הגיל והמין, החל מילדים וכלה בגיל השלישי ואף ספורטאים, קרי, אף אחד לא חסין אך האחרונים הנם בקבוצת הסיכון גבוהה. גם ספורטאים או חובבי פיתוח גוף עלולים לסבול מדורבן שכן הם מעמיסים על הגוף משקלים כבדים, דוחקים משקולות במכון או מניפים משקל גדול. לכן תוכלו לראות מעת לעת אנשים שנראים כספורטאים בשל מבנה הגוף אך הם צולעים…זאת בעקבות הלחץ שנוצר על העקב מבלי שהגוף הספיק להתחזק פיזית דיו על מנת להכיל משקלים משמעותיים כגון הרמת משקולות.

שיטות טיפול בדורבן

בטרם נדבר על שיטות טיפול חשוב לזכור כי כמו כל מחלה אחרת אבחון מוקדם יכול לסייע רבות בהחלמה (לרוב אין החלמה מלאה) אך לשיפור משמעותי בכאבים וביכולות ההליכה/תפקוד. זיהוי ואבחון מוקדם מסייעים רבות שכן טיפול פיזיותרפיה ישפר רבות את הכאבים ואף יסייע לבלום את התפתחות הדורבן.

למען ההגינות חשוב לציין כי מרבית הסובלים לא אובחנו בזמן ולכן הטיפול הנפוץ ביותר הנם מדרסים לדורבן, למעשה המדרס מספק תמיכה לרצועות ולקשת האורכית ובכך מפחית את הכאב והלחץ מהעקב. רוב המטופלים כיום עושים זאת בעזרת נעליים מותאמות אישית או מדרס מיוחד המותאם לכף רגל המטופל באופן ייחודי.

אורלי אורטופדיה הינה חנות מדרסים המתמחה מזה 30 שנים בייצור נעליים מותאמות באופן אישי לכל בעיה בכף הרגל, גם המדרסים שלנו אינם "מוצרי מדף" אלא מותאמים במיוחד לטיפול במבנה האנטומי של רגל המטופל. באורלי אורטופדיה חנות מדרסים אנו מתמחים בהתאמת מדרסים לטיפול בבעיות דורבן, ויתרה מכך עוסקים בטיפול בגימלאים מזה 30 שנים באהבה ובמסירות. אצלנו הסבא והסבתא זוכים לשרות מקצועי, יעיל והוגן. ליווי מתמשך של המטופל עד לשביעות רצון מלאה והפחתת הכאב בכף הרגל.

Сохранить

Сохранить

Сохранить