אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

בריאות כף הרגל אצל ילדים

בריאות כף הרגל אצל ילדים

נושא בריאות כף הרגל הוא נושא חשוב מאוד, במיוחד כשמדובר בילדים. שמירה על בריאות כף הרגל בשלב מוקדם ככל האפשר יכולה להעניק לילד יציבה טובה יותר ולמנוע מגוון רחב של בעיות אורתופדיות שונות ככל שהילד יגדל. לכן, לפני הכל, כבר מהצעדים הראשונים של הילד חשוב להקפיד לרכוש לו נעליים איכותיות, לשלב מדרסים לילדים אם מתעורר הצורך בכך ולהתייעץ עם אורטופד בעת בחירת הנעליים הראשונות. מטבע הדברים, חשוב לפנות לאורטופד אם אתם מבחינים כי הילד שלכם סובל מכל בעיה ביציבה או בכף הרגל. לשם זיהוי מוקדם, חשוב להכיר את בעיות כף הרגל הנפוצות ביותר אצל ילדים.

רגליים שטוחות

אצל ילדים עד גיל 4, רגליים שטוחות (או מה שנראה כמו פלטפוס) אינו מצב מסוכן או בעייתי כמו אצל מבוגרים. בכפות הרגליים של ילדים עד גיל 4 ישנן רקמות שומן אשר ממלאות את אמצע כף הרגל ולכן כפות הרגליים יכולות להראות כשטוחות אף על פי שהן אינן שטוחות. על פי רוב, לאחר גיל 4 ניתן לראות שכפות הרגליים מקבלות את הצורה הרגילה והמוכרת. יחד עם זאת, אם לפני גיל 4 אתם מבחינים ברגליים שטוחות אצל הילד יחד עם תופעות נוספות כמו קושי בפעילויות פיזיות שונות, כמו הליכה או ריצה בצורה שונה, או תלונות של הילד על כאבים רבים ברגליים – יש לפנות להתייעצות עם רופא וייתכן שתדרשו לרכוש מדרסים לילדים שיסייעו לו בשלב הזה.

מחלת סוור'ס

מחלה זו היא למעשה דלקת, אשר מופיעה לרוב אצל ילדים בין גילאי 8 עד 14 שנים ונמצאת באזור העקב של כף הרגל. דלקת זו יכולה לגרום לכך שבכל פעם שהילד יקפוץ על העקב או ירוץ על משטחים קשים הוא יחוש בכאבים בעקב, ולכן במקרים בהם אתם מבחינים בכאבים כאלו אצל הילד, יש לפנות אל הרופא. לרוב יש לרכוש מדרסים לילדים, אשר מרפדים את האזור של העקב ובכך מסייעים להתמודד עם הכאבים.

יבלת פלנטרית

השם הזה מתייחס לוירוס שגורם להתפתחות של יבלות בחלק האמצעי-תחתון של כף הרגל ויכול לגרום לכאבים בעמידה או בהליכה, ולכן חשוב לטפל בו בהקדם.

לסיכום , בריאות כף הרגל אצל ילדים חשובה מאוד ועתידה למנוע בעיות אורתופדיות שונות ככל שהילד יגדל.