מדרסים לפלטפוס

פלטפוס היא אחת התופעות השכיחות הגורמות לכאבים בכף הרגל. מדובר על מצב שבו הקשת האורכית של כף הרגל המקשרת בין העקב ובסיסי אינה קיימת או לחלופין אינה מתפקדת בסיטואציות שונות. ישנם סוגים שונים של פלאטפוס, כלומר דרגות חומרה שונות, ולכן הפתרון הטוב למיגור הכאב הוא שימוש במדרסים לפלטפוס.

מהו פלאטפוס?

בכל כף רגל קיימת קשת אורכית שתפקידה לחבר בין האצבעות לעקב וכך להעניק לרגל גמישות, לבלום זעזועים ולחלק את העומסים על כף הרגע בצורה מאוזנת ונכונה. אם נניח את כף הרגל על משטח חלק, נוכל לחוש באצבעות את השקע המדובר. אך כאמור, ישנם אנשים שאצלם הקשת אינה קיימת או שאינה מתפקדת ושמו של מקרה זה הוא פלאטפוס (רגל שטוחה בגרמנית). התוצאה של פלאטפוס הוא דריכה על כל כף הרגל שעשויה לגרום לכאבים שונים בגוף.

הסוגים העיקריים של פלאטפוס

ישנם שני סוגים עיקריים של פלאטפוס – קשיח וגמיש. פלטפוס קשיח הוא מצב שלמטופל אין כלל קשת אורכית בכף הרגל, אלא כאשר הרגל מונחת על שטח ישר אין מרווח בשקע שבין העקב ואצבעות. במצב זה חייבים להיעזר במיידי במדרסים מותאמים אישית לרגלו של המטופל. פלאטפוס קשיח נחשב לקשה ביותר, והוא יכול להופיע אצל ילדים שרגליהם טרם התפתחו. לעומת זאת, פלטפוס גמיש הוא מצב שבו נמצאת קשת אורכית, אך בעת דריכה על משטח קשה היא קורסת וגורמת לכאבים. במקרים מסוימים, פלאטפוס גמיש גורם להליכה לא נכונה ולבעיות רפואיות שעלולות לצוץ בעתיד.

מדרסים לפלטפוס

סוגים שונים של מדרסים לרגל שטוחה

במקרה של פלאטפוס, דריכה על כל כף הרגע עשויה להוביל לכאבים, תלוי כמובן בחומרת המצב. ישנו פלאטפוס הנחשב קל וכמעט שאינו מפריע לשגרת היום יום, וישנם מקרים חמורים הגורמים לכאבים עזים. אולם, מקרים חמורים עשויים להשפיע על איברים נוספים בגוף, כיוון שהכאב מקרין לאזורים שונים בגוף ומשפיע על תפקודן של הברכיים, האגן, הירכיים, ובמקרים מסוימים גם על הגב והצוואר.
מלבד הכאבים הללו, ישנן פגיעות שיכולות להיגרם בעקבות פלאטפוס כמו שברי מאמץ, דלקות, הופעת דורבן, הלוקס ולגוס, כאבי גב כרוניים וכאבים נוספים. כדי למגר את הכאב והתופעות השונות של פלאטפוס מקלות ועד חמורות, מומלץ לרכוש מדרסים קשיחים לפלאטפוס, או מדרסים גמישים לפלטפוס על פי סוג הבעיה. התאמת המדרסים חייבת להיות באופן אישי לכל מטופל, על פי חומרת הפלאטפוס, על פי גילו, גודל רגליו וכו'.

כידוע, כיום אין כל טיפול רפואי לפלאטפוס, הרי מגלים אותו רק לאחר הופעת הכאבים ואין כל דרך למנוע אותו בראש. רק מדרסים לפלטפוס שמותאמים באופן אישי לרגלו של המטופל יכולים להוות תחליף לקשת האורכית הטבעית, ולבצע את התפקידים המוטלים עליה, כגון חלוקה נכונה של העומסים על כף הרגל, בלימת זעזועים ועוד. למעשה, המדרסים מייצרים קשת וכך נמנעים מעומס יתר על כף הרגל הגורם לכאבים.

מדרס לפלאטפוס

חברת אורלי אורתופדיה מתמחה בהתאמה אישית וייצור מדרסים לפלטפוס ומדרסים קשיחים וגמישים. החברה מייצרת את המדרסים בסדנה אשר בבעלותה, ומעניקה ליווי אישי של טכנאי מוסמך המתאים לכל מטופל את המדרסים בהתאם לחומרת הפלאטפוס. כדי שתיהנו משקט נפשי, החברה מעניקה אחריות מלאה לשנתיים על כלל המדרסים, ובנוסף מציעה מעקב כל 3-4 חודשים לבדיקת המדרסים ותיקונם בעת הצורך.

לייעוץ ופרטים נוספים צרו קשר עוד היום.

צור קשר
תל גיבורים 5, תל אביב.
orli-ortopedia_tell טל':
03-6816920
נייד: 050-9907377
orli-ortopedia_fax פקס: 03-6816890
orli-ortopedia_mail דוא"ל:
yossi@orly-orthopedia.co.il
שעות פעילות:
א' – ה': 8:00 – 18:00
שישי וערבי חג: בתיאום טלפוני בלבד
כתובתנו
למידע נוסף או קביעת תור לאבחון כף הרגל ללא עלות

Call Now Button
צור קשר

למידע נוסף או קביעת תור
לאבחון כף הרגל ללא עלות
התקשרו:
03-6816920
050-9907377

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס