אורלי חנות אורטופדיה לייצור מדרסים
להתייעצות עם מומחה
דברו איתנו שלחו פנייה

משמעות המדרסים במניעת פציעות ספורט

משמעות המדרסים במניעת פציעות ספורט

במידה ואתם עוסקים בהרבה בספורט מקצועי, משחקים כדורגל או כל משחק כדור אחר, במידה ואתם שחקני טניס, מתעמלים הרבה או עושים אירובי  – מדרסים למניעת פציעות ספורט יוכלו להוות עבורכם תועלת חשובה, למנוע הרבה בעיות עתידיות ולתמוך ברגליים שלכם באופן המושלם ביותר.

חשיבות המדרסים אצל ספורטאי

כל אדם יכול לסבול מפציעות ומחבלות ברגל או באחד מהמפרקים. אך לרב הפציעות שכיחות יותר בקרב ספורטאים, הם עשויים לפגוע בעת הפעילות המאומצת שהם עושים במפרק הקרסול, בכף הרגל וזאת כתוצאה מתנועה לא טובה או תנועה חזקה מידי. לכן חשוב לשמור על בריאות של הרגל ועל שלמות הרצועות ולהפחית את העומס שמוטל עליהם באמצעות מדרסים. למדרסים יש חשיבות גדולה אצל כל האנשים העוסקים בספורט לרבות אצנים ואתלטים.

ילדים ספורטאים קטנים

גם אצל ילדים שיש להם נטייה לקפוץ, לרוץ ולעשות פעילות מאומצת בגילאים קטנים מומלץ לרכוש מדרסים לספורטאים, הם יכולים למנוע בעיות ופציעות רבות, אצל ילדים העצמות רכות ועשויות להישבר ביתר קלות, מדרסים יכולים למנוע ולהפחית את הסיכון בפציעות, כמו כן אצל חיילים שמאמצים את הגוף שלהם באימונים וכו'.

מה מומלץ?

כדאי להתאים את המדרסים הכי טובים, מדרס יכול להיות קשיח והוא יכול להיות עשוי גם מחומרים רכים יותר, יש מדרסים שעשויים משכבות ומדרסים מחומר סיליקון, ניתן להתאים ואפילו מומלץ את המדרסים באופן אישי לכל אחד, ואפשר לרכוש אותם בחנות כפי שהם. את המדרסים שמתאימים באופן אישי לכל אדם עושים באמצעות יציקה שהופקה מגבס או בעזרת הטבעה של הרגל בחומר אחר.

כשמייצרים את המדרסים לפי הזמנה אפשר לקבל אותה לתקופה של ניסיון, בעיקר מומלץ אצל ספורטאים להתנסות עליהם ולהתאמן אתם ולבדוק אם יש שיפור בכאב או בכל תחושה אחרת, באם יש בעיה ניתן לעשות במדרס שינויים קלים. מדרסים היא לא הוצאה גבוהה, בייחוד אם מבינים את החיסכון וההשלכות העתידיות, הם מונעים כאבים בעתיד בכל חלקי הגוף ושומרים מאוד על הרגליים הברכיים והגב ומונעים פציעות ונזקים בקרב כל ספורטאי.

טיפול ומניעת פציעות ספורט

ספורטאים רבים נוקעים את הרגליים, זה קורה מתוצאה של פעילות מאומצת או תזוזה לא נכונה אם הרגל, בדרך כלל במצב של נקע מומלץ לנוח ולהניח לרגל לזמן מה מכל פעילות, אך לעיתים קרע ברצועה מצריך טיפול בתרופה אנטי דלקתית ולא רק מנוחה. שימוש מבעוד מועד במדרסים יכול למנוע מצבים כאלה ולהפחית את הסיכון לפציעה.